Po raz kolejny Zwycięstwo!

5 maja, 2016

Nadzwyczajna Orkiestra Dęta przy Miejskim Domu Kultury w Słupcy zadebiutowała na deskach Nowego Teatru w Warszawie. Po raz kolejny rozbrzmiała symfonia nr 1 „Zwycięstwo” i SWAG kompozytora Marcina Maseckiego.

Za muzykami Nadzwyczajnej Orkiestry Dętej przy Miejskim Domu Kultury w Słupcy pierwsze muzyczne koty za płoty. Oczywiście ciężko powiedzieć, że pierwsze granie w takim składzie, ale na pewno po raz pierwszy pod taką nadzwyczajną nazwą. Przez ostatnie tygodnie instrumentaliści pod bacznym okiem i uchem Szymona Jóźwiaka przygotowywali się do wielkiego wydarzenia- koncertu z nietuzinkowym kompozytorem i pianistą, Marcinem Maseckim w Nowym Teatrze w Warszawie. Długo oczekiwany koncert w końcu nadszedł!

W niedzielę (24.04.) słupeccy muzycy wyruszyli do stolicy, by zmierzyć się z Symfonią nr 1 „Zwycięstwo” na pianino i orkiestrę- nie pierwszy już raz.

Na scenie warszawskiego teatru zabrzmiały również Prekognicje Symfonii nr 1 „Zwycięstwo” (2013) na pianino oraz Swag (2014) na pianino i orkiestrę dętą. Jak mówią, nie obyło się bez stresu.

– Przed koncertem odbyła się próba, jednak stres towarzyszył nam od samego rana. Nie spodziewaliśmy się takiego przyjęcia, a koncert zgromadził całą salę słuchaczy, nawet trzeba było dostawić krzesła – tłumaczy Joanna Łechtańska, flecistka Nadzwyczajnej Orkiestry Dętej MDK. Koncert wyszedł brawurowo, a sam kompozytor – Marcin Masecki, był bardzo zadowolony.

Wykonanie przypadło również do gustu zgromadzonej w Nowym Teatrze publiczności, gdyż muzyków nagrodzono pełnymi owacjami. Na koniec instrumentaliści zaprezentowali się w utworze „Concerto D’amore”.

Niedzielne wydarzenie połączone było także z premierą płyty z utworami Maseckiego z Orkiestrą Dętą OSP Słupca, którą wydało Stowarzyszenie „Turning Sounds”, a także premierową projekcją filmu „Zwycięstwo” zrealizowanego przez Tomka Eberta podczas trwania projektu w Słupcy w 2013 roku. Być może na tym przygoda słupeckich muzyków z Marcinem Maseckim się nie skończy. Jak się dowiedzieliśmy- plany na dalsze działania z kompozytorem i pianistą, jak również z innymi kompozytorami z całej Polski są.

-W takim składzie czekamy na nowe wyzwania muzyczne – podsumowali.

Podsumowujemy i my – znów ZWYCIĘSTWO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *