Pod naszym patronatem. Zapraszamy na festyn charytatywny

7 września, 2021

Festyn Charytatywny dla Pana Stanisława Siedleckiego odbędzie się już w niedzielę 12 września. Bogaty program przewiduje m.in. pokaz upięć ślubnych z finalistką programu Mistrzowskie Cięcie Izabelą Babińską, bieg charytatywny na 5 km, warsztaty modelarskie i malarskie, rejsy po Jeziorze Powidzkim a także koncerty – lokalnej kapeli „Powidz BAND” a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Główny Zawór Jazzu”.

Celem Festynu jest zorganizowanie środków finansowych ale także i rzeczowych potrzebnych do przeprowadzenia kompleksowego remontu domu rodziny Siedleckich, dla zapewnienia godnych warunków bytowych, zwłaszcza na czas zbliżającej się zimy. Warto nadmienić, że złe warunki lokalowe (dziurawy dach, brak centralnego ogrzewania, pomieszczenia niedostosowane na potrzeby osoby poruszającej się na wózku, w tym uginająca się podłoga) utrudniają i tak już niełatwą codzienność Pana Stanisława i jego najbliższych.

Na terenie powidzkich Łazienek będą także inne atrakcje – dmuchańce dla najmłodszych, strefa gastronomiczna, stoiska służb mundurowych (w tym możliwość oznakowania roweru czy pokaz sprzętu tutejszej OSP), będzie energetyczna Zumba i pyszne jedzenie spod znaku KWG gminy Powidz. A także licytacje – z których całkowity przychód a także środki zebrane do puszek zostaną przekazane na remont domu rodziny Siedleckich.

„Niezwykle istotną sprawą jest dla nas nawiązanie kontaktu z właścicielami lub osobami decyzyjnymi sklepów ogólnobudowlanych, wyposażenia wnętrz, meblowych i wykończeniowych – liczymy na wielkie serca lokalnych firm, przedsiębiorców, osób prywatnych, którzy razem z nami dokonają cudu i pomogą odmienić los Pana Stanisława i jego bliskich.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w Festynie Charytatywnym dla Pana Stasia – już 12 września na terenie powidzkich Łazienek a także zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem naszego Facebooka: każda przekazana złotówka, fant na licytację i materiały budowlane lub ręce gotowe do pomocy są na wagę złota!” – mówi o inicjatywie organizatorka akcji prezes stowarzyszenia „Powidz, że jest fajnie” Monika Andrzejewska.

Przypomnijmy, że Stanisław Siedlecki cierpi na zniesienie kręgów szyjnych i lędźwiowych. Innymi słowy: zniesienie lordozy szyjnej i lędźwiowej to niedowład czterokończynowy; w efekcie choroby sprawna pozostaje w stopniu mocno ograniczonym jedynie jedna ręka (!). Panem Stanisławem opiekuje się żona Maria, małżeństwo ma również niepełnosprawnego syna Roberta. Aktualnie choroba przykuła Pana Stasia do wózka, nieprzystosowanego do jego potrzeb.

Na portalu pomagam.pl (https://pomagam.pl/stanislawpowidz) trwa zbiórka środków pieniężnych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *