Podaruj Oli sprawność

12 lipca, 2022

Pięcioletnia Ola Giszczyńska ze Słupcy przyszła na świat 15 października 2017 roku. Od urodzenia miała problemy zdrowotne, ze względu na które została rozpoczęta jej wielokierunkowa diagnostyka. U Aleksandry wykryto szereg schorzeń, z którymi dziewczynka dzielnie walczy, ale potrzebuje wsparcia finansowego.

Wyniki wielu badań pozwoliły wykryć u Aleksandry dysmorfię twarzy, wadę wzroku oraz astygmatyzm, zez rozbieżny oka prawego, zmiany w mózgu, opóźnienie rozwoju, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, celiakię, stereotypie ruchowe, stymulacje oraz sztywności w zachowaniu oraz – co najgorsze – delecję w chromosomie 2 (region2q13), co oznacza bardzo rzadko występującą wadę wrodzoną.

„Ostatnie rozpoznanie uświadomiło nam, że życie i zdrowie Oleńki jest tajemnicą, można spodziewać się wszystkiego (nie wiemy kiedy, gdzie i jaki organ zostanie uszkodzony jako kolejny).

Aleksandra każdego dnia dzielnie ćwiczy, walcząc tym samym o większą sprawność oraz samodzielność w przyszłości. Oprócz stałej rehabilitacji i terapii Olunia wymaga odpowiedniego zaopatrzenia sprzętowego, które ułatwi jej codzienne funkcjonowanie oraz pomoże osiągać kolejne umiejętności.”informuje mama Oli.

Obecnie prowadzona jest zbiórka na dalszą diagnostykę, leczenie i rehabilitację, które pozwolą na większe starania o lepszą przyszłość dla Aleksandry. Poniżej adresy internetowe zbiórek:

POMAGAM
https://pomagam.pl/aleksangiszczynska2755

FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/530137228447589/

LICYTACJE
https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/aleksandra-giszczynska

ED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *