Podejmowali gości z Rumunii i Francji

18 grudnia, 2009
Francja i Rumunia są krajami współpracującymi ze sobą w kwestii wdrażania programu Leader.
Francja i Rumunia są krajami współpracującymi ze sobą w kwestii wdrażania programu Leader.

Francja i Rumunia są krajami współpracującymi ze sobą w kwestii wdrażania programu Leader. Z uwagi na to, że są młodymi członkami Unii i program dopiero u nich raczkuje, przybyli do Polski, aby zobaczyć na jakim etapie są tutejsze działania i czego udało się w ramach programu dokonać. Na trasie ich wizyty znalazła się także gmina Ostrowite.

Dwunastoosobowa delegacja przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z Rumunii i Francji była żywo zainteresowana stopniem zaangażowania samorządów w pracach LGD oraz stopniem zaawansowania prac. W Urzędzie Gminy w Ostrowitem 3 grudnia (czwartek) spotkali się z członkami miejscowej Grupy Działania, a także odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Michała Grzeszczaka w Siennie, ponieważ temat agroturystyki bardzo ich interesował.

W powiecie odbyli spotkanie ze Starostą Mariuszem Ragą oraz wicestarostą i jednocześnie szefem LGD Unia Nadwarciańska Andrzejem Kinem. Zwiedzili lądzkie „Grodzisko”, jeden z pierwszych projektów wykonanych w ramach Leadera. Z kolei w gminie Kramsk odwiedzili gospodarstwa rolne specjalizujące się w produkcji mleka.

Kilkudniowa wizyta zagranicznych gości zakończyła się podsumowaniem w ośrodku w Mikorzynie, w którym uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Arkadiusz Błochowiak, poseł na Sejm RP Piotr Walkowski, wicedyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Jadwiga Stefańska z Karjowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *