Policjant handlował kontrabandą? Prokuratura postawiła mu zarzuty!

6 kwietnia, 2017

W środę 5 kwietnia do funkcjonariusza słupeckiej policji zapukała służba celna. Okazało się, że policjant mógł handlować nielegalnymi papierosami i alkoholem. Służba celna przeszukała jego auto – gdzie prawdopodobnie znaleziono kilka kartonów papierosów i inny nielegalny towar.

Informacji na ten temat nie udziela nam ani słupecka policja, ani komenda wojewódzka policji. Od rzecznika KPP Słupca asp.szt. Marleny Kukawki otrzymaliśmy tylko oświadczenie, które brzmi: W odpowiedzi na zapytanie informuję, że słupecka komenda nie udziela informacji na temat zdarzenia z udziałem policjanta ze stanu etatowego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Koninie. Nie jesteśmy uprawnieni do wypowiadania się w tej sprawie.

Komenda wojewódzka policji również nas odsyła do prokuratury. Ponieważ w zdarzeniu brała udział służba celna, tam również skierowaliśmy swoje zapytanie. Niestety, na odpowiedź musimy poczekać…

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie Marek Kasprzak odsyła nas po informacje do Prokurator Rejonowej ze Słupcy. Ewa Woźniak mówi nam jednak, że sprawą zupełnie nie zajmowała się Prokuratura Rejonowa.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie bezpośrednio z naczelnikiem wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Koninie Krzysztofem Szczesiakiem. Naczelnik udzielił nam już wszystkich informacji, które na tym etapie śledztwa można ujawniać. Z tego co wiemy, sprawa dotyczy słupeckiego policjanta Marcina M.
Jak mówi nam prokurator Szczesiak – W dniu wczorajszym dokonano zatrzymania między innymi funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, któremu w dniu wczorajszym przedstawiono zarzuty nabywania oraz przechowywania wyrobów akcyzowych w postaci papierosów, tytoniu oraz alkoholu etylowego – spirytusu. Przedstawiono mu zarzuty popełnienia przestępstw z artykuły 65 par.3 KKS. To jest dokładnie przestępstwo narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 70 tysięcy złotych. W dniu wczorajszym przesłuchano policjanta w charakterze podejrzanego. Z uwagi na dobro śledztwa i charakter rozwojowy nie mogę podać w tej informacji co do treści oraz co do tego czy się przyznał czy nie. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zakazem wydania dokumentu czyli paszportu, oraz zawieszenie w czynnościach służbowych jako funkcjonariusza KPP Słupca. To przestępstwo jest zagrożone tylko karą grzywny, w związku z tym nie wchodziło w grę rozważanie innych środków jak np. tymczasowe aresztowanie. Na tym etapie tylko tyle mogę powiedzieć. Sprawa jest rozwojowa.

Więcej we wtorkowym wydaniu (11.04) „Gazety Słupeckiej”.

  1. Pan X handlowal od minimum 5 lat papierosami, alkoholem, perfumy i odzież wraz z żoną. Przez tyle lat nazbierało się duzo więcej złotówek na które okradł Skarb Państwa. W Komendzie Powiatowej w Słupcy wiedział o tym każdy.
    W końcu się doigral.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *