Polonia Golina awansowała do okręgówki!

8 czerwca, 2010
Walczyliśmy o awans. Taki był cel.

Wszyscy oczekiwali sukcesu. Po zwycięstwie 3:0 z Polaninem Strzałkowo…
Po pierwszej nieco niemrawej połowie meczu zaskoczeniem dla wszystkich było, że Polonia Golina w drugiej połowie tak zdominowała swojego rywala, Polanina Promotor Strzałkowo. Mimo wielu niecelnych podań wynik w Golinie był świetny dla wszystkich kibiców przybyłych na stadion 26 maja.

Po strzałach Mateusza Zaborskiego, Marcina Wojciechowskiego i Mateusza Mrozińskiego Golina wygrała 3:0 z Polaninem Strzałkowo. Cztery kolejki przed końcem sezonu już teraz Golina świętuje awans do ligi okręgowej.

„Walczyliśmy o awans. Taki był cel. Pracuję drugi rok w Golinie. To był upragniony awans do okręgówki, teraz na pewno zastanowimy się co dalej. Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Taki był układ, że jak awansujemy z pierwszego miejsca do “okręgówki” to będę musiał zgolić wąsy. Będzie to dla mnie wielka przyjemność gdy będę się golił” – mówił po meczu trener Polonii Golina Grzegorz Dębowski.