Polska faworytem grupy eliminacyjnej na Euro 2024?

9 stycznia, 2023

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 lat wyszła z grupy na Mistrzostwach Świata w Katarze, ale zakończyła zmagania w tym turnieju na 1/8 finału w pojedynku z Francją. Kolejną wielką imprezą, na którą postaramy się dostać, będzie Euro 2024 rozgrywane na boiskach w Niemczech. Czy awans będzie tylko formalnością?

Łatwa grupa eliminacyjna

Nie ma co ukrywać, że po raz kolejny losowanie było dla nas sprzyjające. Reprezentacja Polski trafiła do grupy z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi. Biało-Czerwoni już w pierwszym starciu staną przed najtrudniejszym wyzwaniem, jakim będzie mecz wyjazdowy z Czechami. Zdaniem zakładów bukmacherskich to właśnie te 2 zespoły mają największe szanse na awans na mistrzostwa Europy. W gronie kandydatów do awansu będzie się liczyła również Albania. Polacy z pewnością pamiętają spotkania z tym przeciwnikiem w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze. Pomimo tego, że wywalczyliśmy w tych meczach komplet punktów, to bez wątpienia nie były to łatwe starcia.

Mecze z Mołdawią, a także Wyspami Owczymi nie powinny być większym problemem, na co wskazują kursy od zakładów bukmacherskich, jednak w historii polskiej piłki zdarzały się już potknięcia z tak nisko notowanymi rywalami.

Zakłady bukmacherskie online na stronie PZBUK wskazują, że reprezentacja Polski ma największe szanse na zwycięstwo w grupie eliminacyjnej, a za naszymi plecami plasują się odpowiednio Czesi i Albańczycy. Mołdawia i Wyspy Owcze są raczej skazywane na rolę dostarczycieli punktów. Zakłady bukmacherskie na wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski podczas eliminacji znajdziesz na stronie pzbuk.pl.

Fundamenty pod coś nowego?

Na ten moment nie wiadomo jednak, kto poprowadzi reprezentację Polski w grupie eliminacyjnej, ponieważ ciągle nie została ogłoszona oficjalna decyzja dotycząca nowego trenera. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował tylko, że nie będzie nim Czesław Michniewicz.

W polskich mediach coraz głośniej jest na temat nowego trenera naszej kadry, którym mógłby być zagraniczny szkoleniowiec. Dziennikarze od dłuższego czasu nie wyobrażali sobie scenariusza, w którym Michniewicz mogłby być dalej selekcjonerem polskiej kadry i jak się okazało – słusznie. Były trener Legii Warszawa z dniem 31.12.2022r. przestanie pełnić tę funkcję, a komunikat oficjalny pojawił się w mediach 22 grudnia. Kto będzie nowym szkoleniowcem?

W przypadku zagranicznego trenera w grze są takie opcje jak Renard, Bjelica, czy też Bento. Czy któryś z nich dostanie to stanowisko? Przekonamy się już w najbliższych tygodniach! Zakłady bukmacherskie na nowego selekcjonera reprezentacji Polski również są już dostępne.

Interesujesz się sportem, ale w lokalnym wydaniu? Sprawdź naszą zakładkę SPORT.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *