Ponad 100 tysięcy wyświetleń…

Hradec Kralove
18 stycznia, 2011
Hradec Kralove
Hradec Kralove

…filmu naszego dziennikarza!
O tym, że internet jest najszybciej rozwijającą się formą przekazu wszelkich informacji wiemy już nie od dzisiaj. Przekonał się o tym również nasz dziennikarz Marcin Wróblewski, który pół roku temu zrealizował film z festiwalu w czeskim Hradec Kralove. Na najpopularniejszym portalu związanym z muzyką hip-hop film ma już ponad 100 tysięcy obejrzeń!

Z portalem www.hip-hop.pl Marcin Wróblewski współpracuje już od ponad czterech lat. W sierpniu ubiegłego roku już tradycyjnie Marcin wyjechał na urlop do Czech, na festiwal związany z kulturą Hip-Hop. Ponieważ już wcześniej zapoznał się z jednym z głównych organizatorów festiwalu, otrzymał plakietkę dla video reporterów. Podczas pobytu w Hradec nakręcił ponad godzinny film, który kilka dni po powrocie do Polski zmontował, oraz wysłał do publikacji na wcześniej wspomnianym portal.

Film niespodziewanie odniósł wielki sukces. To właśnie od tworzenia video-wywiadów z artystami hip-hopowymi Marcin rozpoczynał przygodę z dziennikarstwem. Na naszym portalu internetowym www.gazetaslupecka.pl już od dawna dostępnych jest kilka filmów naszego dziennikarza. Wywiady z DJ Decksem, Eldo czy 52 Dębiec, czyli z pierwszoligowymi artystami tego nurtu muzycznego w Polsce, osiągnęły do tej pory oglądalność około 20, 30 tysięcy na jeden film.

„Już od czasów gimnazjum jeździłem na koncerty hip-hopowe, do Konina, Poznania. W Słupcy niestety koncertów takich nie było, oprócz Peji na pierwsze urodziny karczmy, lecz wtedy byłem jeszcze za młody. Zawsze, będąc na koncercie zazdrościłem fotoreporterom, którzy mogą zrobić naprawdę dobre zdjęcia stojąc pod sceną. Za którymś razem udało mi się dogadać z organizatorem, że zrobię dla niego kilka zdjęć jak mnie wpuści. To był koncert w Poznaniu w czerwcu 2007.” – tak Marcin wspomina początki swojej przygody z dziennikarstwem i muzyką – dwiema największymi pasjami.

Tydzień po zrobieniu pierwszej fotorelacji z koncertu w Poznaniu, w konińskim Klubie Energetyk odbył się koncert Killaz Group organizowany przez Marcina, który dopiero co ukończył 18 lat (uczył się w drugiej klasie liceum ekonomicznego w Słupcy).

„Dzięki temu koncertowi wyrobiłem sobie znajomości z ludźmi z Konina i Poznania, którzy zajmowali się tym samym co ja – uwielbiali muzykę i koncerty. Po kilkunastu koncertach, gdzie już zawsze byłem na tzw. backstage’u, kupiłem sobie kamerę cyfrową. Zacząłem nagrywać koncerty, ale to było za mało. Brakowało mi w internecie materiałów video gdzie koncert połączony był z obszernym wywiadem. Tę pustkę wypełniłem właśnie ja. Pierwszy mój wywiad zrobiłem po koncercie w Poznaniu, z toruńską grupą PTP. Ten film zanim został zdjęty z portalu hip-hop.pl (z przyczyn niezależnych ode mnie i artystów), osiągnął oglądalność ponad 20 tysięcy.” – mówi Marcin Wróblewski.

Ostatnimi czasy priorytetem Marcina stała się praca w „Gazecie Słupeckiej”, oraz studia. Jednak gdy tylko znajduje chwilę wolnego, jeździ na koncerty ze znajomymi. Tak właśnie było podczas urlopu w Czechach, gdzie został nakręcony film z festiwalu Hip Hop Kemp 2010. Link do tego filmu można znaleźć na naszym portalu internetowym.

„Portal hip-hop.pl odwiedzam codziennie od kilku dobrych lat. W ubiegłym roku na tym portalu to właśnie moja relacja z festiwalu w Hradec miała jedną z największych oglądalności spośród wszystkich innych filmów, relacji czy nawet klipów takich znanych wykonawców jak Peja. Dla mnie 100 tysięcy wyświetleń to jest wielki sukces, dlatego, że nie zrobiłem tego dla pieniędzy, tylko po to, aby każdy mógł w internecie zobaczyć jaka atmosfera panowała na tym festiwalu. Mogę tylko dodać, że na ten festiwal corocznie zjeżdża się 30 tysięcy fanów muzyki z całej Europy.”

O gustach muzycznych się nie dyskutuje, każdy słucha takiej muzyki jaka mu odpowiada. Marcin na temat swojego ulubionego gatunku ma zdanie wyrobione: „Jeśli ktoś chce słyszeć w tej muzyce same przekleństwa to i tak mu się nie przetłumaczy, że hip-hop ma też inne wartości. Większość społeczeństwa nie ma pojęcia, że np. Leszek Kaźmierczak znany jako Eldo, jest cytowany w podręcznikach do języka polskiego, a jego teksty są skrupulatnie analizowane przez uczniów czy studentów.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *