Potrzebne lodowisko

20 grudnia, 2009
Łukasz Płócienniczak kilka lat wstecz. Nart chyba nie zawiesił na strychu...
Łukasz Płócienniczak kilka lat wstecz. Nart chyba nie zawiesił na strychu...

Temat kąpieliska na Czarnej Strudze był i na pewno jeszcze będzie głośny. Tego miejsca rekreacji wciąż nie ma, a już są kolejne potrzeby mieszkańców. Zarząd Osiedla Miasta Zagórowa chce wystąpić do władz z propozycją utworzenia lodowiska i toru saneczkowego.

Wielu zagórowian pamięta dawne czasy, jak spędzało się wolne dni od pracy na miejscowych lodowiskach, czy górkach, na których organizowano saneczkowe szaleństwa. Kiedy Warta wylewała, a woda nie zdążyła odejść, zimą był raj dla aktywnych. Na łyżwach można było zacząć przygodę od małego jeziorka przy oczyszczalni ścieków i śmigać aż do rzeki.

Dziś to wspomnienie i marzenie wielu miłośników sportów zimowych. Są jednak miejsca w Zagórowie, które można zagospodarować z myślą o zdrowiu i lepszym samopoczuciu. Pod warunkiem oczywiście, że takowa pora roku w ogóle nas nawiedzi. Na razie nic się na to nie zanosi. Przewodniczący zarządu osiedla Jarosław Buziak chce wystąpić do władz miasta o rozpatrzenie możliwości utworzenia lodowiska za miejskim stadionem.

„Od lat to miejsce, zwane też „Jamnicą”, czy wyżej „Kozią Górką” jest odwiedzane przez dzieci, młodzież i starszych. Zimą można stworzyć tu dogodne warunki do jazdy na łyżwach. Inicjatywa jest, poparcie społeczne również. Potrzeba będzie tylko decyzji burmistrza. Można także wykorzystać górkę na stadionie miejskim. Jest tam oświetlenie, a to bardzo ważne.

Do późnych godzin można zjeżdżać na sankach. Jesteśmy zadania, że takie miejsca powinny być w naszym miasteczku” – mówi Jarosław Buziak.
•••
Każde porządne miasto, czy nawet miasteczko ma miejsce na lodowisko. Nie trudno je zorganizować, nawet przy niewielkim nakładzie pracy. Akweny można pogłębić, zrobić nasypy i zapełnić wodą. Czy na taką inwestycję mogą liczyć zainteresowani? Temat trzeba przedyskutować z decydentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *