Pożar hali magazynowej

14 kwietnia, 2020

Ponad 70 strażaków przez blisko 32 godziny brało udział w akcji gaśniczej hali magazynowej w zakładzie produkującym pellet w miejscowości Staw Drugi (Gmina Strzałkowo). Pożar wybuchł w Wielkanoc (12.04) tuż przed godz. 14. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej z powiatu słupeckiego oraz wrzesińskiego.

Po dojeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano halę magazynową częściowo objętą ogniem. Nad częścią gdzie magazynowane były trociny dach o konstrukcji stalowej, krytej blachą uległ całkowitemu uszkodzeniu i wpadł do środka. Dach nad częścią budynku gdzie magazynowany był pellet w workach nadpalona była instalacja elektryczna. Część magazynowa obiektu wypełniona była trocinom w ilości ok. 200t oraz pelletem w ilości ok. 200t.

Strażacy zabezpieczyli miejsce pożaru oraz wyłączyli zasilanie elektryczne w obiekcie. Podano prądy wody oraz piany na palące się trociny oraz magazynowany pellet. Teren akcji podzielono na 3 odcinki bojowe. Działania prowadzono z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Jednocześnie prowadzono działania, żeby nie dopuścić do zapalenia się części magazynu z pelletem. Utworzono stanowisko do przetłaczania wody z uwagi na potrzebę dużej ilości tego środka gaśniczego. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac wyburzeniowych koniecznych do przelania pogorzeliska i całkowitego zlikwidowania źródeł ognia – relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, mł. ogn. Marcin Nachowiak.

W akcji gaśniczej brali udział druhowie z OSP Kamień, OSP Krępkowo, OSP Strzałkowo, OSP Szemborowo, OSP Węgierki i funkcjonariusze z PSP Słupca oraz PSP Września.

Zdjęcia: OSP Kamień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *