Pożar hali magazynowej

18 lutego, 2020

Dzisiaj (18 lutego) kilkanaście minut przed godz. 7:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy otrzymało zgłoszenie o pożarze hali magazynowej w miejscowości Cienin Zaborny – Parcele. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy i z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamienia, Lądku, Woli Koszuckiej i Wilcznej – łącznie 9 zastępów.

Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, że pali się hala, w której znajduje się sprzęt chłodniczy. Panowało duże zadymieni. Jak podaje rzecznik prasowy PSP w Słupcy Marcin Nachowiak – „Ze względu na konstrukcję hali nie podjęto decyzji o wejściu do środka, gdyż pod wpływem temperatury dach uległ zdeformowaniu i groził zawaleniem. Podawano prądy wody z odległości starając się nie doprowadzić do rozwoju pożaru. Po jego opanowaniu, przy użyciu ciężkiego sprzętu zrobiono dostęp do miejsc zarzewi ognia. Udało się opanować pożar nie doprowadzając do całkowitego zniszczenia hali i znajdującego się w niej sprzętu”.

Spaleniu uległa część dachu hali, sprzęt chłodniczy i auto osobowe. Pomimo strat materialnych nikt w pożarze nie ucierpiał. Działania strażaków trwały ponad 3 godziny. Przyczyny pożaru będzie ustalać policja.

Hubert Graczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *