Pożegnanie policyjnych emerytów

21 lutego, 2019

Komendant Powiatowy Policji w Słupcy insp. Maciej Kusz wraz z policjantami i pracownikami cywilnymi uroczyście pożegnał dwóch funkcjonariuszy, którzy przechodząc na emeryturę opuszczają szeregi słupeckiej Policji. Teraz przed nimi czas odpoczynku i nowych wyzwań.

Uroczystość pożegnania emerytów odbyła się 20 lutego w siedzibie słupeckiej jednostki policji. Insp. Maciej Kusz wraz z I Zastępcą mł.insp. Janem Rabiejem serdecznie podziękował nadkom. Gabrielowi Hibnerowi i asp. sztab. Krzysztofowi Kaczorowi za ich poświęcenie w wieloletniej służbie, życząc im jednocześnie wszelkiej pomyślności w nowych przedsięwzięciach.

Do podziękowań i życzeń Komendantów dołączyli się obecni na uroczystości Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Słupcy st. asp. Paweł Ławniczak, dotychczasowi przełożeni przyszłych emerytów oraz koleżanki i koledzy z komendy. Przechodzącym na zasłużony odpoczynek wręczono upominki. Pod koniec oficjalnej części spotkania zaproszono wszystkich na wspólną kawę i słodki poczęstunek, gdzie żegnający służbę mogli podzielić się swoimi wieloletnimi doświadczeniami i planami na przyszłość.

Nadkom. Gabriel Hibner przez wiele lat swojej służby był związany z Posterunkiem Policji w Zagórowie. Zaczynał, jak każdy młody policjant od patrolowania ulic, aby z czasem awansować na stanowisko dzielnicowego, a później asystenta Zespołu Kryminalnego. Przez ostatnich 14 lat był dyżurnym na stanowisku kierowania słupeckiej komendy.

Asp.sztab. Krzysztof Kaczor również zaczynał swoją przygodę z mundurem w patrolówce, a kolejne 18 lat przepracował w słupeckiej drogówce. Następnie związał się z Posterunkiem Policji w Zagórowie, gdzie był dzielnicowym. Od 2012 do emerytury służył jako dyżurny w KPP w Słupcy.

Należy dodać, że 19 lutego br. w murach Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się pożegnalne spotkanie dla przechodzących na emeryturę policjantów i pracowników Policji z garnizonu wielkopolskiego. Obecni byli na nim również przyszli słupeccy emeryci, którzy z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu otrzymali listy gratulacyjne i pamiątkowe upominki.

KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *