Premier ogłosił datę wyborów samorządowych

15 września, 2010
Premier Donald Tusk
Premier Donald Tusk

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej podał datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 listopada, a druga 5 grudnia.

Zakończenie kadencji rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nastąpi 12 listopada br.

Wybory samorządowe (zgodnie z ordynacją) zarządza premier nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji. Datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 60 dni po upływie kadencji rad.

– Wszyscy spodziewali się tego terminu, ja także uznałem go za optymalny – wyjaśnił premier. Dodał, że za optymalny uznała go również Państwowa Komisja Wyborcza.

– Życzę wyborcom trafnego wyboru i dużej frekwencji – powiedział Donald Tusk. Wyraził nadzieję, że nie będzie ona mniejsza niż w wyborach prezydenckich czy parlamentarnych.

Premier powiedział, że o terminie wyborów poinformował we wtorek wieczorem – po konsultacjach z Państwową Komisją Wyborczą – prezydenta Bronisława Komorowskiego i marszałka sejmu Grzegorza Schetynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *