Próbował uciec przed policją!

11 stycznia, 2011

Okres świąteczny sprzyja zatrzymaniom osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Nie inaczej było w Golinie, gdzie policjanci zatrzymali 25-laka, który nie stawiał się na odbycie wyroku. Gdy zobaczył policjantów uciekł ze swojego mieszkania – przez okno.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie podczas akcji „Poszukiwany” przeprowadzonej 23 grudnia zatrzymali 12 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni w wieku od 23 do 55 lat poszukiwani byli w celu doprowadzenia do najbliższego Zakładu Karnego. Dwóch z nich poszukiwanych było listami gończymi. Działaniami objęto teren całego konińskiego powiatu. Udział w niej wzięli policjanci Wydziału Kryminalnego, Prewencji, również policjanci z Komisariatów Policji znajdujących się w konińskim powiecie.

Efektem akcji było zatrzymanie 12 osób poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Większość zatrzymanych to osoby poszukiwane przez sądy i prokuraturę. Zgodnie z wydanymi nakazami sądowymi zostały przewiezione do najbliższego Zakładu Karnego. W Golinie miejscowi policjanci zatrzymali poszukiwanego przez Sąd, 25-letniego mężczyznę, celem doprowadzenia do najbliższego Zakładu Karnego.

Jak mówi rzecznik konińskiej policji Renata Purcel- Kalus: „W momencie zatrzymania poszukiwany próbował jeszcze uciec. Gdy zobaczył policję wyskoczył przez okno, lecz funkcjonariusze zdążyli go zatrzymać jeszcze w obrębie jego posesji. 25-letni mężczyzna zatrzymany był w związku z karą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.”

Pozostali zatrzymani z terenu powiatu to przede wszystkim mieszkańcy Konina. Jeden z nich zatrzymany został po tym, jak tuż po północy na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Spółdzielców w Koninie, uderzył w przydrożny znak. Mężczyzna w momencie zatrzymania był pijany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *