Prosimy o pomoc w ustaleniu sprawców

8 lutego, 2022

Od pewnego czasu ktoś podrzuca hurtowo śmieci do naszych pojemników ustawionych w pobliżu budynku redakcji. Początkowo sądziliśmy, że to incydent. W tej chwili dzień w dzień przybywa nowych opakowań. Najczęściej śmieci umieszczane są w foliowych torbach po zakupach.

Zajrzeliśmy do środka niektórych z nich, a tam znaleźliśmy i znajdujemy m.in. duże ilości pieczywa (bułek, chleba, słoiki z zaprawami (na jednym z nich napis odręczny: bigos sylwestrowy), buty damskie – kozaki, termos, talerzyki, jednorazowe naczynia, duże ilości petów, obierki, owoce, odzież, patelnia, duże pojemniki (ok. 5 kg) po majonezie i ketchupie, pojemniki po wodzie destylowanej i innych chemikaliach.

Mało tego, śmieci w reklamówkach pozostawiane są przy drzwiach wejściowych do kancelarii znajdujących się na parterze budynku. Podrzucane są prawdopodobnie późnym wieczorem, w nocy lub wcześnie rano, gdy w budynku redakcyjnym gasną światła i ustaje praca. Nie wiemy czy mamy do czynienia z osobą niezrównoważoną czy też zwykłym cwaniakiem a nawet przestępcą.

Zwracamy się zatem do naszych czytelników z prośbą. Jeżeli ktokolwiek zauważyłby o wskazanych porach intruzów podrzucających śmieci prosimy o sygnały (a może uda się zrobić zdjęcie). Zapewniamy anonimowość i nagrodę.

Zamierzamy również sprawę zgłosić na policję. Teren wokół redakcji jest własnością prywatną. Ktoś nieupoważniony wkracza na nasz teren bez naszej zgody i wyrządza szkodę. Liczymy na Państwa życzliwość w słusznej sprawie.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *