Włamania do domów nauczycieli!

15 lutego, 2011
Złodziej do jednego z domów wszedł przez to okno. Jak mówi właściciel: to jedyne okno w domu, w którym nie mamy jeszcze rolety
Złodziej do jednego z domów wszedł przez to okno. Jak mówi właściciel: to jedyne okno w domu, w którym nie mamy jeszcze rolety

Na terenie Słupcy doszło do szeregu włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań.
Policja poszukuje sprawców i sprawdza wszystkie tropy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kilku z włamań dokonano do mieszkań nauczycieli, którzy w tym czasie przebywali na feriach lub do domów ich najbliższych.

W poniedziałek 31 stycznia między godziną 18:30 a 19:20 doszło do pierwszego włamania do domu przy ulicy Armii Krajowej. „Złodzieje rozbili szybę w oknie i splądrowali dom na parterze i piętrze. Zabrali nam rzeczy wartościowe, biżuterię, sprzęt RTV. Pieniędzy nie było, bo nie trzymamy ich w domu.” – mówi pan Tomasz. „Zaraz po naszym domu podobno okradli sąsiadkę.” – dodaje słupczanin.

Poszliśmy tym tropem. Kilka domów dalej właścicielka domu przyznała, że doszło do kradzieży, ale nie chce o niej opowiadać. Policja w oficjalnych komunikatach nie podaje jeszcze szczegółów tych włamań, w notatnikach funkcjonariuszy znalazło się jednak kilka innych przestępstw o podobnym charakterze.

„W okresie między 2 a 6 lutego nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność domowników wszedł na balkon mieszkania znajdującego się na parterze bloku mieszkalnego, a następnie po wyważeniu okna dostał się do wnętrza mieszkania skąd skradł pieniądze i biżuterię w kwocie 2500 złotych.” – czytamy w komunikacie prasowym.

Identyczne zdarzenie miało miejsce w innym z słupeckich mieszkań. 4 lutego w godzinach wieczornych włamywacz skradł z mieszkania 700 złotych. Czy wszystkich przestępczych czynów dokonał jeden bandyta? Policja nie podaje szczegółów zdarzeń, lecz nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że niektóre z podanych przez nas przestępstw mogą być ze sobą powiązane.

Włamywacz musiał dobrze wiedzieć, że w okradanych domach nie ma mieszkańców. “Obrobieni” w ubiegłym tygodniu słupczanie to nauczyciele, którzy w czasie rabunku byli poza Słupcą lub ich rodziny. Czy włamywacz dostał cynk o miejscach, które może obrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *