Przygoda na wybiegu

18 sierpnia, 2010
Dagmara na pokazie LeCher. Foto MMAgency
Dagmara na pokazie LeCher. Foto MMAgency

Dagmara Tylisz na pokazie fryzjerstwa LeCher
Średnia wieku: 15 lat. Przeciętny wzrost: 173 centymetry. W biodrach i talii mają z reguły trochę więcej niż myślą, a w biuście – mniej. Wszystkie chcą być modelkami, najlepiej tak znanymi jak Kate Moss. Słupczanka, 18-letnia Dagmara Tylisz, postawiła już pierwsze kroki na wybiegu, a w ostatnim czasie zmieniła nawet fryzurę, uczestnicząc w lipcowym pokazie fryzjerstwa LOOK LeCher.

Która z dziewczyn nie marzyła o tym, żeby kiedyś stać się gwiazdą wybiegu, zaistnieć na okładkach najpopularniejszych pism o modzie i błyszczeć urodą w błyskach reflektorów? Większość z nas te marzenia wspomina z uśmiechem i rozbawieniem. Nie było tylu szans, nie wiadomo było nawet, jak rozpocząć zabawę z „modelingiem”. Jednak kariera modelki w dzisiejszych czasach wydaje się o wiele łatwiejsza do zrealizowania.

Dzięki dostępowi do Internetu praktycznie każda młoda dziewczyna może wysłać swoje zdjęcie do jednego z tysięcy katalogów modelek i modeli, i już kariera się zaczyna. Słupczanka, 18-letnia Dagmara Tylisz, postawiła już pierwsze kroki na wybiegu, a w ostatnim czasie zmieniła nawet fryzurę, uczestnicząc w lipcowym pokazie fryzjerstwa LOOK LeCher. Dagmara jest uczennicą słupeckiego Ekonomika. Ukończyła II klasę Technikum Hotelarskiego.

Słupczanka, 18-letnia Dagmara Tylisz, postawiła już pierwsze kroki na wybiegu. Foto MMAgency
Słupczanka, 18-letnia Dagmara Tylisz, postawiła już pierwsze kroki na wybiegu. Foto MMAgency

– Zaciek a w i ł mnie ten kierunek z uwagi na możliwość podróżowania. Wiadomo hotele, ciepłe kraje. Lubię uczyć się języków obcych, które także w tej dziedzinie życia bardzo się przydają. Moim hobby jest taniec i modeling. Tańczę w szkolnym zespole cheerleaderek. Dzięki tym zajęciom na nowo polubiłam gimnastykę, po prostu polubiłam się ruszać. Zajęcia z panią Kamilą Nadkowską bardzo mnie rozwinęły, a co najważniejsze zachęciły do tańca, ćwiczeń na stepie, zajęć fitness. Dziewczyny w moim wieku nie lubią biegać wokół stadionu, wolimy ćwiczyć właśnie w taki sposób, w jaki zajęcia wf prowadzi pani Kamila. Mamy w szkole fajną salkę z lustrami i lubimy tam ćwiczyć. Nikt nie myśli o naciąganych zwolnieniach z wf-u. Gdy tańczymy z dziewczynami, to mam wrażenie, że także zachęcamy innych do tego, aby spróbowali tańczyć. To jest naprawdę bardzo przyjemne. Trzeba się napracować, aby układy taneczne były widowiskowe, zsynchronizowane, ale nad tym to już czuwa pani Kamila, która bardzo nas motywuje i mobilizuje. Natomiast przygoda z modelingiem zaczęła się od tego, że wysłałam swoje zdjęcia do portalu Maxmodels. Po pewnym czasie, to był wrzesień ubiegłego roku, otrzymałam trochę bardziej poważną propozycję z Kołobrzegu od fotografa z MM Agency. Pojechałam na sesję do Restauracji Adabar w Kołobrzegu. To były zdjęcia w sukienkach Błażeja Telińskiego; zdjęcia zostały wykorzystane na plakatach i biletach na jego pokaz mody. Całkiem niedawno brałam także udział w pokazie fryzjerskim firmy LeCher (17.07). Poddałam się stylizacji fryzury, jak dla mnie zupełna zmiana wizerunku. Jestem zadowolona z efektu, znajomi i przyjaciele oraz rodzina są podobnego zdania. Zdecydowałam się na zmianę, nie wiedząc zupełnie co na mojej głowie powstanie. Zmieniony mam kolor włosów, ich długość i styl fryzury.

Dagmara, do zakończenia wakacji, wybiera się jeszcze na kilka sesji fotograficznych. Ponadto otrzymała propozycję udziału w projekcie tanecznym w Poznaniu, polegającym na pozowaniu do zdjęć w figurach tanecznych. To może być ciekawe przedsięwzięcie. Przed Dagmarą jeszcze dwa lata nauki w słupeckim Ekonomiku. W dalszych planach są studia związane z turystyką, rekreacją lub właśnie z hotelarstwem.

•••

Wysłanie swoich fotografii do branżowych portali mody może być tylko nic nie znaczącym epizodem, może jednak skończyć się całkowitą zmianą życia. Na lepsze, ale często także na gorsze. Dlatego, jeśli twoja nastoletnia córka marzy o karierze modelki, chce robić sobie zdjęcia, a wiesz, że jest atrakcyjną młodą dziewczyną, warto, wiedzieć, jak ją uchronić przed wieloma niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nastolatki, które chcą zrobić karierę przed obiektywem bądź na wybiegu.

Niestety, bycie matką młodej modelki nie jest łatwe. Wymaga wielu poświęceń, czasu, rozmów z córką, a i tak często łączy się ze stresem i niepokojem. To trudny i niebezpieczny biznes, pamiętać trzeba o tym, jak razem będziecie wysyłać pierwsze zdjęcia do internetowego katalogu. Taki krok może oznaczać poważną zmianę w życiu całej rodziny. Dagmarze życzymy jeszcze udanych wakacji, a także niezapomnianej zabawy podczas przygody z modelingiem.

  1. fitness… haha czyżby cellulit…
    pokaż się bez tapety…. bllleeeeeeeeeeeeee
    „otrzymałam trochę bardziej poważną propozycję” hahaha – jednym słowem oddałaś się za tanio…

  2. POPIERAM KOMENTARZE POPRZEDNIKÓW, DZIEWCZYNA NIE MUSI ISC DO JAKIEGOS KONKURSU PIĘKNOŚCI ABY KOMUŚ SIE SPODOBAŁA I KTOŚ JĄ ZAUWAŻYŁ…. A SIOSTRA DAGMARY JEST NAPRAWDE SKORMNĄ I ŚLICZNĄ DZIEWCZYNĄ…..MŁODA NIE POSZŁA W ŚLADY URODY STARSZEJ SIOSTRY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *