Przygoda z You Can Dance

9 lutego, 2011
Dagmara Tylisz przygotowuje się właśnie w garderobie do występu
Dagmara Tylisz przygotowuje się właśnie w garderobie do występu

Taniec w rytmie hip-hop
W styczniu po raz kolejny telewizja TVN postanowiła dać szansę tancerzom zaistnieć na arenie ogólnopolskiej. Castingi do programu „You Can Dance” odbywały się w całym kraju. Dagmara Tylisz ze Słupcy udała się na casting do Wrocławia. Mimo że zabrakło dla niej miejsca w kolejnym etapie konkursu, przygoda z programem dla Dagmary się nie skończyła. Piękność ze Słupcy zamierza spróbować jeszcze raz w przyszłym roku!

Po ubiegłorocznym sukcesie Kuby Jóżwiaka, pochodzącego z Goliny tancerza, który wygrał ostatnią edycję You Can Dance, w naszych okolicach podniosły się morale tancerzy. Coraz więcej osób próbuje swych sił na castingach do programów telewizyjnych. Dagmara Tylisz ze Słupcy, uczennica trzeciej klasy technikum w ZSE, postanowiła zatańczyć na castingu we Wrocławiu.

Decyzję o swym udziale w programie podjęła dopiero dzień przed castingiem. Mimo, że tańca w rytmach hip-hopu uczy się już od dłuższego czasu, nie wiedziała czego ma się spodziewać na castingu.

Dagmara na castingu
Dagmara na castingu

„Dzień przed castingiem zdecydowałam, nagrałam piosenkę na płytę i pojechaliśmy do Wrocławia. Casting był w Teatrze Polskim, otwarcia dokonała Patrycja Kazadi. Na początku dostaliśmy ankiety z różnymi dziwnymi pytaniami, np. czy mam chłopaka, czy doświadczyłam czegoś co odmieniło moje życie.” – mówi Dagmara Tylisz.

Po wypełnieniu ankiety słupczanka otrzymała swój numer i musiała zatańczyć przed kamerą.

„Co dziwne numerki wcale nie pokazują ilu jest uczestników. Miałam numer 4038, a było tam około 400 osób.” – wyjaśnia 18-letnia mieszkanka Słupcy.

Przed castingiem Dagmara musiała zatańczyć przed trzyosobowym jury na tzw. precastingu. Tam ku jej zaskoczeniu piosenki były w różnych rytmach – hip-hop, salsa i jazz. Ten trzeci sprawił Dagmarze trudności, ponieważ wcześniej nigdy nie tańczyła do jazzu.

„Mieliśmy tańczyć spontanicznie. Z jazzem miałam problemy, nie mogłam się połapać w tym rytmie. Hip-hop i salsa jakoś poszły. Od salsy zaczynałam tańczyć w ekonomiku pod okiem pani Kamili Nadkowskiej, później zajęłam się tańcem w rytmie hip-hop. Swój taniec solowy też tańczyłam spontanicznie, no i niestety nie dostałam się dalej.” – wspomina casting Dagmara.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o sukcesach Dagmary Tylisz na wybiegach, gdzie prezentowała ubrania znanych marek. Od tego czasu miała kilka sesji fotograficznych, lecz tymczasowo przestała się zajmować modelingiem.

Trzy koleżanki planują wiele wspólnych przygód
Trzy koleżanki planują wiele wspólnych przygód

Jak mówi o swojej najbliższej przyszłości Dagmara: „Mam jeszcze szkołę, treningi tańca, także zajęć mam sporo. Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Już teraz wiem, że w przyszłym roku również wezmę udział w castingu do You Can Dance. Do tej pory będę jeździł na różne warsztaty – nie zamierzam przestać tańczyć.”

Na przyszłoroczny casting z Dagmarą mają zamiar jechać jej dwie najbliższe koleżanki, Weronika i Paulina. Obie cały czas dopingują i wspomagają słupczankę, której twarz jest rozpoznawalna już nie tylko w Słupcy.

„Już teraz miałyśmy razem jechać na ten casting z Dagą, mimo że nie tańczymy. Niestety coś nie zgrało, to było w tygodniu więc po prostu nie wszystkim nam pasowało. W przyszłym roku na pewno będzie już pełen skład, transparenty, pompony i pełen doping” – śmieje się Weronika.- „Cały czas pomagam Dagmarze, pokazuję jej nowe kroki i tylko czekam aż je wykorzysta na jakiejś scenie. Wierzymy w nią z całych sił i liczymy na to, że w przyszłym roku wejdzie do finału.” – dodaje.

•••

Nie pozostaje nam nic innego, niż życzyć powodzenia wszystkim trzem dziewczynom, które chętnie opowiedziały nam o przygodzie z tańcem i swoich zainteresowaniach. Za dalsze ciekawe przygody i sukcesy trzymamy kciuki!

  1. Dzień Dobry ja też jestem koleżanką Dagmary i jest świetna na wybiegu jak i na scenie w YCD :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    A u Pani Kamili Nadkowskiej również ja uczęszczam I powiem że jest świetna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *