Przyszedł czas na zmiany w gminie Lądek

21 lipca, 2010
Arleta Pleśniak będzie kandydować na wójta
Arleta Pleśniak będzie kandydować na wójta

Arleta Pleśniak będzie kandydować na wójta
Jako pierwsi na naszym terenie oficjalnie informujemy o pierwszym zadeklarowanym kandydacie na wójta Gminy Lądek. Arleta Pleśniak przygotowuje już swój program wyborczy, a tymczasem postanowiła o swojej decyzji poinformować mieszkańców za pośrednictwem naszej gazety.

Dla wielu mieszkańców zaskoczeniem było usunięcie Arlety Pleśniak z rady gminy. Do tej pory na sesjach trwają dyskusje dotyczące złożenia przez nią mandatu i zbyt późnego podjęcia uchwały o jego wygaśnięciu. Wielu mieszkańców cały czas spekuluje na temat zbliżających się wyborów. Wydawało się do niedawna, że niezagrożonym kandydatem jest obecny wójt gminy Jerzy Kasznia.

Jego pozycja jednak zdecydowanie osłabła po publikacjach IPNu. PSL nie wystawił jeszcze swojego kandydata na stanowisko wójta. Stefan Zieliński, którego działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego typują na swojego kandydata, nie określił jeszcze oficjalnie, czy będzie startował we wyborach czy nie.

Przez długi okres nie było też sygnałów o innych kandydatach na to najwyższe w gminie stanowisko – aż do teraz. Arleta Pleśniak niedawno podjęła decyzję o swoim startowaniu w najbliższych wyborach samorządowych. Jej zdaniem w Lądku przyszedł czas na zmiany.

Do mieszkańców gminy Lądek za naszym pośrednictwem Arleta Pleśniak postanowiła wystosować krótkie oświadczenie.:
„ Szanowni mieszkańcy gminy Lądek. Jako Państwa sąsiadka zwracam się z wyrazami troski o dalszy los naszej gminy. Znamy się nie od dziś. Urodziłam się i całe życie spędziłam tutaj. Znam nasze problemy, bo sama nierzadko się z nimi borykam. Jeśli macie Państwo odczucie, że w naszej gminie dzieje się zbyt mało, wiedzcie, że wspólnie możemy to zmienić. Nie zamierzam składać obietnic bez pokrycia. Nie należę do żadnej partii. Przez prawie dwie kadencje byłam radną, co jeszcze bardziej pozwoliło mi poznać potrzeby naszej gminy. Starałam się być zawsze obiektywna i nie patrzeć na ludzi przez pryzmat przekonań politycznych. Zawsze lubiłam pracować społecznie. Należę do Rady Parafialnej i rady oratorium w Lądzie. Jestem również członkiem zarządu stowarzyszenia „Warto Pomagać” w Lądku i należę do stowarzyszenia im. Poznańskiej Piątki w Lądzie. Przez wiele lat byłam członkiem komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Lądek. W gminie Lądek przyszedł czas na zmiany. Wiedzcie Państwo, że jeżeli mi zaufacie – z pewnością będę dbała o Wasze dobro. W naszej gminie potrzebne są oszczędności, a jako wójt najlepiej zacząć je od siebie. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się o mnie więcej i porozmawiać już wkrótce zapraszam na moją stroną internetową.”

Nie da się ukryć, że w gminie Lądek ostatnimi czasy przeważają kontrowersje i afery, które odbijają się głębokim echem wśród mieszkańców całego powiatu słupeckiego. Nieujawnione do tej pory wysokości trzynastych pensji wójta i sekretarza, wręczone dwa lata temu wielotysięczne „nagrody” czy też ponad 200- tysięczny ubytek w kasie Zakładu Gospodarki Komunalnej (oskarżeni Gabriela M. i Andrzej K.) świadczą o tym, że finanse w gminie Lądek nie są zbyt dobrze rozporządzane.

Arleta Pleśniak zapowiada, że niedługo sporządzi ostateczną wersję swojego programu wyborczego. Bezpartyjna kandydatka na stanowisko wójta zbiera również już swoją kadrę kandydatów na radnych.

 1. no i to jest pozytywna wiadomość wreszcie jakaś. gratuluje odwagi Pani Arleto!
  czekamy na program, ale cel jest jeden… zmiany – zmiany i jeszcze raz zmiany!
  Panie Kasznia, mam nadzieję, że Pan to czyta… Może chciałby Pan sam opuścić swoje stanowisko? Chyba sam Pan już widzi, że nie nadaje się na rządzenie czymkolwiek? Mieszkając w innej gminie nie obchodzi Pana los Lądku i tyle.
  Ten kraj jest nasz i wasz, nie damy bić sie w twarz będziemy walczyć jak lwy i nie przeszkodzi nikt!

 2. Mamy kandydatkę,czekałam i nie tylko ja.Jesteśmy ZA! !!!Pan Kasznia i jego ekipa już dawno stracili dobre imię.

 3. Ludzie wybierali by odpowiedzialnych kandydatów na urzędy, bo wiedzieliby, że to właśnie oni wpłyną na ich losy

 4. Wkońcu coś się zmieni-jestesmy za i mamy nadzieje ze nie tylko my będziemy popierać Pani kandydaturę bo naprawdę warto popierać kogoś kto zawsze żył w gminie lądek i dbał o dobro spoleczeństwa.

 5. Tym razem Dutkiewicz wspiera kandydatów lewicy…
  (komentarz usunięty – niezwiązany z tematem)

 6. niedługo ruszy strona internetowa Pani Arlety – prosta ale rzeczowa. Będzie można zadać pytanie i poczytać jakie ma zamiary co do gminy Lądek. A zapewniam, że zamiary ma słuszne – skończyć z kombinowaniem na swoją stronę i zrobić coś dla ludzi

 7. Arleta nie ma pojęcia o rządzeniu. Pielęgniarka niech robi to co powinna a nie za rządzenie się bierze.WSTYDU NIE MA CO ZROBIŁA DLA TEJ GMINY. RADNĄ BYŁA I TYLKO WYŁA NA SESJI.Nie ma pojęcia o finansach a gminę chce prowadzić.Śmiech!

 8. Lądkowiaku,a Ty masz pojęcie o rządzeniu?Pewnie tajny agent ci się podoba?Jak porządzi to się zdziwisz!Nad finansami czuwa skarbnik.Jeśli nie wiesz co zrobiła p.Arleta to poczytaj na Jej stronie.Startujący ponownie p.Kasznia nie był i nie jest asem [i nie tylko on]i dlatego tak się gmina marnie ma.Ja moi krewni i znajomi będziemy głosować za p.Pleśniak.Gwoli przypomnienia-p.Kasznia z wykształcenia meliorant,pracujący w dawnym ZSL myślisz,że miał pojęcie o finansach i rządzeniu?NIE!Więc czemu gardzisz pielęgniarką? Mówisz „wyła” na sesji-to dobrze o Niej świadczy,widać miała o co!Jeszcze na śmiech za wcześnie. Pani Arleta jest godną zaufania skromną osobą,bezpartyjną -bez niechlubnej przeszłości, z wielką chęcią angażuje się w sprawy gminy.I to mnie do niej przekonuje.

 9. Lądkowiaku, a Ty jesteś z Panią Arletą na Ty skoro piszesz o obecnej kandydatce Arleta? Zero szacunku. Poza tym „ja” ma całkowitą rację – czepiasz się finansów. Od finansów powinna być księgowa (nie mówię że obecna). Poza tym na uczestniczyła Ona w wielu sesjach i fakt „krzyczała” ale w słusznej sprawie (a dla Cibie lepszy radny potulny jak baranek i poddany wójtowi nie?) A zrobiła wcale niemało jako jedna osoba – pewnie, że chciałbyś wejść na stronę i zobaczyć kilkadziesiąt punktów, ale uwierz, że wielu radnych nawet 3 punktów nie skleciłoby, więc pomyśl obiektywnie. A co do pielęgniarki – uwzięliście się czy co? Ta osoba właśnie dzięki swojej pracy i częstemu kontaktowi z ludźmi cieszy się sympatią i zaufaniem, i to ludzie bardzo chcieli by kandydowała i to oni ją na to namówili, więc nieważne kim jesteś – ważne jest jak jesteś odbierany przez potencjalnych wyborców. Wykształcenie wyższe świadczy tylko o większej wiedzy w danej tematyce, ale nie o tym kto będzie lepszym samorządowcem, bo wójt (niezależnie kim on zostanie) nigdy nie będzie umiał i wiedział wszystkiego.

 10. Pani Arleta i Pan Kasznia mają konkurencję w Panu Orchowskim i bardzo dobrze się stało. Jest kandydat na którego można zagłosować. A jeżeli będzie nabór na stanowisko ds. funduszy to się zgłoszę. Politycznie poprawna proszę udziel mi odpowiedzi jakie konkretnie studia Pani Arleta skończyła? czy ma tytuł mgr?

 11. Do śmiech na sali: Pani Arleta Pleśniak ma wykształcenie średnie. Ukończyła Liceum w Koninie.

 12. minął prawie rok odkąd mamy nowego wójta. Oprócz zatrudnienia swojej kuzynki stwierdzam , że NIC SIĘ NIE ZMIENIA. Zapowiadają się kolejne 3 zmarnowane lata!

 13. „politycznie niepoprawny”-zmień pseudonim na „czarne widoki”lub ” pesymistę”, a najlepiej przywołaj do porządku niepoprawnych „rozrabiających” radnych,by wójtowej pracowało się lżej.Zatrudnienie kuzynki to krok do przodu,dalej to chyba zwolnienie „przydupasów”poprzednika,oczywiście tych mało przydatnych…szkodzących,niewydajnych itp.Poczekaj,rok to za mało dla każdego niedoświadczonego samorządowca na „świeczniku”,któremu podstawia się nogi i ciągle krytykuje,zupełnie bez podstaw.

 14. Orlik miał być, dla radnych za dużo – zrezygnowali, nad boiskami – kłótnia które boisko pierwsze, dogadać się nie mogli, zawsze na nie, niewazne, że sobie tez szkodzą, ale najwazniejsze, że jej szkodzą, chyba sa gotowi poświęcić swoje kadencje na „upierdzielenie” kadencji komu innemu
  a z pozytywów politycznie niepoprawny – idź do urzędu, wójtowa w poniedziałki przyjmuje interesantów – tzw dzień interesanta, i i to nie przez pół godziny ale prawie cały dzień; pieniądze na remonty dróg do promów wykorzystała gmina, gmina zajęła II miejsce w konkursie Przyjazna wieś, rozpisane będą projekty na 2 boiska, na remont sal OSP, świetlic, festyn piekny się odbył w tym roku i to z pieniędzy sponsorów – bo trzeba być zaradnym aby bawić się bez wkładu pieniedzy z urzędu jak budzet nieciekawy, GOK będzie remontowany bo w ramach unii nadwarciańskiej wygrał projekt…
  czytaj gazetę słupecką, bo to z tej gazety wiem to wszystko, zatem więcej optymizmu życzę 🙂

 15. Racja – jeśli wszystko jest takie kolorowe jak piszesz to czemu np. ta sama gazeta slupecka napisała że chcą zniszczyć bezpodstawnie aleję królewską w ciążeniu!
  dlaczego gazeta napisała też o tym, że z gminy nie przeszedł żaden projekt na odnowę wsi.
  pytałem redaktorka wróbelka co teraz sądzi o gminie po zmianie władzy i mówił że wcale nie jest tak świetnie jak miało być. zresztą, zobaczcie program wyborczy pani Wójtowej i sobie odhaczcie punkty zrealizowane i te niezrealizowane…

 16. ja nie piszę że WSZYSTKO jest kolorowe, zawsze są pozytywy i negatywy
  co do alei – jaką masz pewność, że bezpodstawnie, i od razu zniszczyć? ponoć było to na wniosek starosty i będzie sprawdzane raz jeszcze czy trzeba je wyciąc, a poza tym myslisz, że to akurat wójtowa chce to zrobić? przeciez to jeszcze za poprzedniego wójta temat był ruszany
  żaden projekt nie przeszedł – fakt – a Ty myslisz, że to z winy urzędu? będą rozpisane nowe, z których gmina pewnie dostanie pieniądze, popatrz na stronę Urzedu Marszałkowskiego i zobacz ile wniosków było a ile kase dostało, jest wiele gmin, które nie otrzymały w tym roku środków
  nie wiedziałem, że 1 redaktor jest w stanie ukształtowac twoje rozumowanie
  a na rozliczanie programu przyjdzie czas pod koniec kadencji

 17. „GOK będzie remontowany bo w ramach unii nadwarciańskiej wygrał projekt…” zastanawia mnie fakt , po co ? Żeby obecnym pracownikom większe wygody zrobić ? Bo z tego co czytam na BIP-ie lądkowskim atrakcje jakie zapewnia GOK w Lądku dla młodzieży i dzieci nie są zbyt interesujące. Ale na pewno remont umili pracownikom spijanie kawy i zagryzanie ciastkiem bo jakoś nie widzę ich inicjatyw które miały by zmierzać do poprawienia wizerunku tego ośrodka pseudokultury.

 18. wygrał bo napisał wniosek i projekt, nie ma nic za darmo, pracowali to wygrali
  nie zamierzam jednak już dyskutować, bo jak ktos jest wiecznie na NIE to widzi tylko pracowników na kawce a nigdy pracujących, to taki człowiek się nie zmieni – malkontent wieczny
  Ty pewnie jesteś „pępkiem świata” który sam potrafiłby ulepszyć gminę w 2 dni i ma cudowne pomysły, a inni to nieroby i debile
  z takim podejściem chocby było idealnie, zawsze będzie źle

 19. Nie , cudowne pomysły na uzdrowienie gminy miała Pani Pleśniak przed wyborami 🙂 Szkoda tylko, że były to bajki dla naiwnych którzy uwierzyli, że pielęgniarka będzie miała jakąś inicjatywę i złoty środek na bolączki gminy. Ja jej gratuluję , opłacało się trochę pourabiać ludzi i mieć pensję w okolicy 8tys zł i możliwości zatrudniania rodziny… A po wyborach… No cóż nawet niektórych ludzi nie poznaje i wygląda na to, że jest kalką poprzedniego wójta. Co będzie teraz… Na pewno gminny cenzor dopisze komentarz, że tak nie jest i pogłaska ciocię po główce mówiąc ,że to wszystko wina niedobrego PSL-u że nas tutaj nie lubią:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *