PSL czyli Pieniądze Same Lecą?

24 września, 2018

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, więc kampania wyborcza nabiera tempa. W Słupcy w ostatnim tygodniu najbardziej aktywnymi politykami w wyścigu po władzę okazali się członkowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy 14 września zorganizowali konferencję prasową przed budynkiem Urzędu Miasta. Głównym tematem spotkania było przedstawienie pytań dotyczących audytu słupeckiego samorządu, na które członkowie PiS m.in.: Edward Grajek, Jacek Bartkowiak, Artur Nowak oraz Anita Szykowna poprosili o odpowiedź burmistrza Michała Pyrzyka.

Bardzo często dochodzą do nas głosy, że w budynku za nami utworzył się swoisty zielony układ, czy też zielona pajęczyna. Skrót od nazwy Polskiego Stronnictwa Ludowego jest od dawna rozwijany jako Pieniądze Same Lecą. Wydaję mi się, że jest to nieprzypadkowe i tkwi w tym porównaniu jakieś ziarenko prawdy. Moim zdaniem z tego ziarenka wyrosła taka paskudna roślina, która zapuściła swoje korzenie na terenie Ziemi Słupeckiej- mówił z przekąsem Artur Nowak.

Po krótkich wystąpieniach działacze PiS udali się przekazać na ręce burmistrza na piśmie pytania do lokalnych samorządowców, chcąc w ten sposób uzyskać oficjalne informacje o wszystkich wydatkach, jakie poczynili urzędnicy miejscy, sprawując swoje obowiązki zawodowe, np.: ile kosztowały przejazdy służbowe oraz wynajem hoteli. Urząd Miasta został również poproszony o wykazy wszystkich umów przetargowych, a także wysokości premii i dodatków dla pracowników. Należy spodziewać się, że ciąg dalszy w formie odpowiedzi nastąpi już wkrótce, bo 21 października kto pierwszy, ten podobno lepszy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *