Radna Biskupska prosi o „rachunek sumienia”

7 października, 2015

Podczas obrad Rady Miasta w ubiegłym tygodniu swoją interpelację dotyczącą dokładności i rzetelności informacji na temat działalności Miejskiego Domu Kultury wniosła radna Barbara Biskupska – Sobolewska.

Przyjęte przez komisję oraz radnych sprawozdanie z działalności słupeckiego MDK-u wywołało wiele pytań ze strony radnej Biskupskiej.

– Chciałabym prosić o wyjaśnienie zapisów w raporcie, które dotyczą nagród przyznanych dla pracowników Miejskiego Domu Kultury oraz dla podopiecznych MDK-u, którzy brali udział w konkursie pianistycznym. Mamy tu przedstawioną kwotę ogólną, przeznaczoną na wszelkie nagrody. Uważam jednak, że warto wiedzieć ile nagród otrzymali pracownicy a jaką część z tych wydatków stanowią nagrody w konkursie pianistycznym.

Radna wyraziła również, między innymi, swoje zdumienie, i prosiła o wyjaśnienie faktu, iż w raporcie znalazły się koszty poniesione na występ słupeckiej orkiestry dętej.

– Ze sprawozdania wynika , iż jakaś kwota została wypłacona naszej rodzimej orkiestrze dętej za zagranie koncertu w mieście. Nigdy nie przekładałabym takiego wydarzenia na kwestie finansowe i mocno dziwi mnie ten fakt. – podsumowała temat ze zdziwieniem.

Radna pytała jeszcze o inne kwestie finansowe dotyczące zakupów wyposażenia Miejskiego Domu Kultury, które według niej zostały przedstawione w sposób niewłaściwy i niejasny.

Poprosiliśmy dyrektora Jarosława Dębskiego o wyjaśnienia, ale ten nie chce komentować wystąpienia radnej w mediach

– Pierwszą osobą, która uzyska odpowiedź na swoją interpelację, będzie Pani radna Barbara Biskupska – Sobolewska – powiedział.

  1. Bardzo dobre pytania. My , mieszkańcy oczekujemy odpowiedzi. Jeśli pan Derektor się krępuję to proszę o podanie tych kwot publicznie przez panią radną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *