Ranny jeleń na jeziorze

22 lutego, 2013

14 lutego w godzinach rannych golińska straż pożarna brała udział w nietypowej akcji ratowniczej. Na jeziorze znaleziono rannego jelenia.

Dyspozytor PSP w Koninie otrzymał zgłoszenie o rannym jeleniu, leżącym na pokrywie lodowej jeziora Głodowskiego (gm. Golina). Do tego nietypowego zdarzenia dyżurny wysłał samochody ratowniczo – gaśnicze Konina, Goliny i Kazimierza Biskupiego. Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w odległości około 150 metrów od brzegu znajduje się prawdopodobnie postrzelony jeleń.

„Gdy dotarliśmy na miejsce jeleń jeszcze żył. Strażacy zabezpieczeni w ubrania wodoszczelne i szelki ratownicze dotarli do zwierzęcia i stwierdzili, że zwierzę jest ranne w przednią prawą nogę oraz skrajnie wyczerpane. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia leśniczego Leśnictwa Bieniszew, ze względu na zły stan zwierzęcia podjęto decyzję o odstrzeleniu rannego jelenia.” – informuje nas rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Ale przed przyjazdem pracowników straży leśnej zwierzę padło. Strażacy ściągnęli martwego jelenia do linii brzegowej. Po oględzinach okazało się, że historia jelenia jest tragiczna – miesiąc/dwa miesiące temu musiał zostać potrącony przez samochód, później włócząc się po lesie był podgryzany przez inne zwierzęta. Gdy wszedł na jezioro, prawdopodobnie nie potrafił się z niego wydostać. Straż leśna sprawdzi czy jeleń został postrzelony. Jeśli tak – spróbuje wyjaśnić kto strzelał…

fot: konin.lm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *