Renault na ścianie budynku

8 marca, 2016

25 lutego w Zagórowie doszło do groźnego zderzenia samochodów osobowych Renault Laguna i Toyota Yaris. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów strażackich z OSP Zagórów i JRG PSP ze Słupcy zastano rozbity samochód Toyota Yaris na jezdni, natomiast Renault Laguna oparty o mur budynku gospodarczego.

Jak poinformowała nas słupecka policja 25 lutego w Zagórowie na ul. Berdychów około godz. 13.00 kierujący renaultem młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik, następnie w toyotę jadącą z przeciwnego kierunku jazdy po czym zatrzymał się na budynku.

– Obrażeń w tym zdarzeniu doznał pasażer toyoty, który został przewieziony do szpitala. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy – mówi asp. Marlena Kukawka.

Wszystkie osoby biorące udział w wypadku znajdowały się poza autami, ruch na drodze był całkowicie zatrzymany. Osobom poszkodowanym pierwszej pomocy udzielał pracownik KM PSP w Koninie, który znalazł się na miejscu.

– Trzy osoby ranne przejęli strażacy, udzielając im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osoby zostały przekazane Zespołom Ratownictwa Medycznego i przetransportowane do szpitala w Słupcy. Równolegle odłączono zasilanie w pojazdach oraz zakręcono zawory instalacji gazowych. Przy użyciu podpór stabilizacyjnych zabezpieczono samochód Renault przed przewróceniem – mówi mł. bryg. Dariusz Różański.

W końcowej fazie akcji dokonano neutralizacji wyciekłych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto z drogi uszkodzone elementy aut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *