Rozbój na Kopernika

17 maja, 2016

Słupecki sąd na trzy miesiące aresztował 30-letniego mieszkańca Słupcy, który jest podejrzany o usiłowanie napadu na innego mieszkańca naszego miasta. Rozbójnik użył siły fizycznej i gróźb, aby zrabować ofierze pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzą pod nadzorem prokuratury słupeccy policjanci z Wydziału Kryminalnego.

5 maja w godzinach rannych na ul. Kopernika doszło do rozboju na 68-letnim słupczaninie.

– Młody mężczyzna zaczął bić oraz kopać napotkanego człowieka po głowie i całym ciele. Groził mu również pozbawieniem życia. W ten sposób chciał doprowadzić ofiarę do stanu bezbronności i ukraść mu pieniądze. Swojego zamiaru nie osiągnął, gdyż zareagowała osoba postronna i sam pokrzywdzony zaczął się bronić. Rozbójnik uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim czasie został zatrzymany przez policjantów z Zespołu Patrolowo-Intertwencyjnego. Osadzono go w policyjnej izbie zatrzymań do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy – mówi asp. Marlena Kukawka ze słupeckiej policji.

Podejrzany był wcześniej karany za podobne przestępstwa z użyciem przemocy. Czynu dopuścił się podczas podczas wykonywania dozoru Policji. Polskie prawo przewiduje za dokonanie lub usiłowanie rozboju karę od 2 do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *