Rozpoczynamy plebiscyt ”Słupczanin Roku 2010”

Irena Wojciechowska
17 listopada, 2010

Ogłaszamy rozpoczęcie XVI plebiscytu Czytelników „Gazety Słupeckiej” na Słupczanina Roku. Od 1995 roku wśród laureatów znalazło się 36 osób.
W poprzednim – 2009 roku ten zaszczytny tytuł otrzymała p. Katarzyna Suberska, a wyróżnienia p.p. Ryszard Pawłowski i Paweł Koniński. Spośród nadesłanych propozycji – dotychczasowi laureaci, tworzący Honorową Kapitułę Tytułu Słupczanina Roku, wybiorą tegorocznego zwycięzcę. Prosimy o listy, faksy lub e-maile do 10 grudnia. Swego kandydata, wyróżniającego się w pracy społecznej czy zawodowej na Ziemi Słupeckiej, zgłosić może każdy Czytelnik, a także stowarzyszenie, instytucja czy grupa znajomych. Listy, rekomendujące kandydatów muszą być podpisane. O nadesłanych zgłoszeniach będziemy na bieżąco informować. Przed świętami Bożego Narodzenia zbierze się Honorowa Kapituła, a jej werdykt ogłosimy w „Gazecie Słupeckiej” przed Bożym Narodzeniem. Czekamy na Państwa listy, faksy lub e-maile. Otrzymaliśmy już pierwsze propozycje. List publikujemy poniżej.

•••

Kapituła – przyznawania tytułu „Słupczanina Roku 2010” przy redakcji „Gazety Słupeckiej”

Irena Wojciechowska
Irena Wojciechowska

Na „Słupczanina Roku 2010” proponujemy kandydaturę Ireny Wojciechowskiej, wieloletniej nauczycielki języka polskiego i wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Słupcy. W okresie czynnej pracy zawodowej, oprócz obowiązków wynikających z przydziału czynności zawodowych, prowadziła polonistyczne koło zainteresowań, była organizatorem i reżyserem wszystkich uroczystości artystycznych w szkole, takich jak, np. nadanie szkole imienia, sztandaru czy pięćdziesięciolecia szkoły. Czynnie włączała się w pracę ZNP; przez wiele lat była prezesem Zarządu Miejskiego TPD. Po przejściu na emeryturę była w dalszym ciągu czynna zawodowo, ucząc języka polskiego w Liceum Ekonomicznym w Słupcy oraz w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupcy. Trzy lata temu współorganizowała Słupecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym pracuje z zaangażowaniem do dziś. Aktywnie działa od wielu lat w Słupeckim Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym. Wychowała wiele pokoleń Słupczan. Uważamy, że w pełni zasługuje na to wyróżnienie.

Słuchacze Słupeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *