Rumun zatrzymany za handel ludźmi!

20 lutego, 2010
Groźny przestępca mieszkał na naszym terenie
Groźny przestępca mieszkał na naszym terenie

Groźny przestępca mieszkał na naszym terenie
W ostatnim czasie policjanci z posterunku w Golinie mają pełne ręce roboty. Na terenie miasta i gminy w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali bardzo groźnego przestępcę z zagranicy, który poszukiwany był za handel ludźmi, w tym również nieletnimi. To już druga akcja zatrzymania zagranicznego przestępcy na terenie gminy w ostatnich kilku tygodniach.

35-letni obywatel Rumunii poszukiwany był przed sąd swojego państwa za handel ludźmi, za co według tamtejszego prawa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik konińskiej policji Renata Purcel-Kalus: „2 lutego po południu w jednym z mieszkań Goliny miejscowi policjanci zatrzymali poszukiwanego obywatela Rumunii. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości swojego państwa. Od kilku tygodni przebywał na terenie Polski. Policjanci zatrzymali go w mieszkaniu, w którym przebywał przez kilka ostatnich dni.”

Obywatel Rumunii został zatrzymany do dalszej dyspozycji prokuratury. Decyzją Sądu Okręgowego w Koninie przestępca został aresztowany do czasu wykonania ekstradycji. Przypominamy, że na początku stycznia na terenie gminy Golina,w miejscowości Adamów, doszło do zatrzymania białoruskiego kryminalisty zamieszanego w kradzieże i handel narkotykami. Mężczyzna kłócił i przepychał się przed miejscową remizą.

Została wezwana policja, która miała uspokoić agresywnych awanturników. 28-letni Białorusin został zidentyfikowany i natychmiast aresztowany. Jak mówiła wówczas rzecznik Renata Purcel- Kalus: „Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że obywatel Białorusi jest poszukiwany przez Międzynarodowe Biuro Poszukiwań Komendy Głównej Policji. Sąd Okręgowy w Koninie wydał wobec zatrzymanego postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *