Ruszyło internetowe Radio Słupca

29 grudnia, 2009
To będzie radio każdego słupczanina www.radioslupca.pl
To będzie radio każdego słupczanina www.radioslupca.pl

To będzie radio każdego słupczanina
Niedawno rozpoczęło nadawanie internetowe Radio Słupca, którego właścicielem jest Gazeta Słupecka. Tworzą je Damian Szczepański i radiowa rodzina: Edyta, Sławek i Mateusz Gotowała. Pomysłodawcą rozgłośni jest Damian Szczepański, który ma doświadczenie bowiem wcześniej grał w innych radiach. Pierwszego internetowego radia w Słupcy można posłuchać na stronie www.radioslupca.pl.

,,Spotkaliśmy się na początku listopada i Damian przedstawił mi propozycję stworzenia internetowego radia. Pomysł oczywiście bardzo mi sie spodobał i ustaliliśmy wspólne działanie” – mówi redaktor naczelny Radia Słupca Sławek Gotowała. Początki nie były proste. Młodzi ludzie musieli pokonać wiele przeszkód, załatwić sporo spraw żeby radio było legalne. Najpierw zwrócili się z prośbą o pomoc do władz miasta. Niestety, zostali potraktowani przez urzędników mało przychylnie.

,,Potrzebowaliśmy wsparcia, tak w załatwieniu formalności jak i pomocy finansowej, bo działanie legalnego radia wiąże się ze sporymi kosztami. Jakiś czas się zastanawialiśmy jak to zrobić i wtedy wpadłem na pomysł żeby skontaktować się z prezesem wydawnictwa PRINT, które jest wydawcą Gazety Słupeckiej. Prezes Władysław Filipczak jak i cały zarząd bardzo pozytywnie podeszli do pomysłu i praktycznie wzięli na siebie obowiązki uregulowania prawnego jak i finansowe wymagania radia.

Odetchnęliśmy – mogliśmy zająć się innymi sprawami, czyli wszystkim co jest związane z tym żeby radio zaczęło żyć” – opowiada o trudnych początkach Sławek Gotowała. Jak wygląda Radio Słupca w ostatnich dniach 2009 roku? ,,Gramy na sprzęcie jaki posiadamy. Nie jest to sprzęt wysokiej klasy ale wiemy, że wszystko przychodzi z czasem. Gramy ze swoich domowych komputerów, ale to żadna przeszkoda.

Cały czas szukamy osób do współpracy i nie mówię tu o profesjonalistach. Mam na myśli ludzi, którzy chcą się pobawić w radio. Mają ciekawe pomysły na audycje i trochę czasu. Staramy się tak układać audycje, żeby każdy znalazł coś dla siebie” – mówią twórcy Radia Słupca. W tej chwili w ramówce jest kącik dla milusińskich, muzyczny relaks, toplista, polskie disco, audycje z pozdrowieniami i piosenkami na życzenie.

Od poniedziałku 21 grudnia Radio Słupca rozpoczyna nadawanie serwisów informacyjnych przygotowywanych przez dziennikarzy Gazety Słupeckiej. Premierowy serwis będzie nadawany każdego dnia o godzinie 15.00. ,,Oczywiście to nie koniec. Chcemy rozwijać radio i liczymy na sugestie słuchaczy, jaką muzykę chcieliby usłyszeć w radiu, które powstało dla mieszkańców Słupcy” – kończy opowieść o rozgłośni Sławek Gotowała.

Redakcja:
Sławek Gotowała – redaktor naczelny,
Damian Szczepanski – z-ca redaktora naczelnego

Prezenterzy:
Edyta Gotowała, Mateusz Gotowała

Telefon na emisję: 616489592

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *