Schlick odchodzi na zawsze

16 maja, 2011
Dyrektor Sławomir Czostek mówi o konieczności zmiany lokalizacji firmy
Dyrektor Sławomir Czostek mówi o konieczności zmiany lokalizacji firmy

Restrukturyzacja największego zakładu
Jeden z największych zakładów produkcyjnych w gminie Zagórów zmienia swoją siedzibę. Firma Schlick przenosi produkcję do nowo powstałych obiektów we Wrześni. Restrukturyzacja – jak zapewnia dyrektor generalny Sławomir Czostek – nie spowoduje zwolnień pracowniczych.

W Zagórowie przy każdej okazji samorządowych rozważań na temat rozwoju miasta i gminy mówi się o podjęciu starań w kwestii pozyskania strategicznego sponsora, który zechciałby uruchomić w tych stronach zakład, dając tym samym pracę a także zasilić budżet w wyniku opłacania podatków od działalności czy nieruchomości. Tymczasem rzeczywistość wydaje się być zupełnie inna. Działający od lat z powodzeniem Schlick przy ulicy Berdychów przenosi swoją działalność do Wrześni.

„Jest to podyktowanie konkurencyjnością na rynku pracy. Chcemy utrzymać się w wiodącej tabeli, musimy zakład unowocześniać, przekształcać. Takim docelowym miejscem jest Września, gdzie mamy swoje hale produkcyjne. Wszyscy nasi pracownicy pozostaną w firmie. Dla nich zmieni się tylko miejsce pracy i związane z tym dojazdy” – mówi dyrektor Czostek.

Czy ktoś zainteresuje się obiektami przy ulicy Berdychów…
Czy ktoś zainteresuje się obiektami przy ulicy Berdychów…

Firma Schlick zajmuje się produkcją czyszczarek do różnego rodzaju części metalowych. Ściśle kooperuje ze Spółdzielnią Motoryzacyjną. Jak tłumaczy dyrektor – ta współpraca będzie trwała nadal, bo na razie nie zapowiada się na zmiany. Pozostaną też więzi towarzyskie, jak na przykład wspólne zawody wędkarskie. Września ma zupełnie lepsze od Zagórowa położenie, co związane jest z logistyką.

Zagórów wciąż pozostaje odcięty od większych szlaków komunikacyjnych, co dyskwalifikuje go z gry o potencjalnego inwestora. Jak się tu powszechnie mawia – wszyscy uciekają do dużego miasta. Dyrekcja Schlicka nie ma jeszcze pomysłu na zagospodarowanie hal produkcyjnych, które już niebawem opustoszeją. Być może znajdzie się lokalny przedsiębiorca z ciekawym pomysłem.

  1. „Restrukturyzacja – jak zapewnia dyrektor generalny Sławomir Czostek – nie spowoduje zwolnień pracowniczych.” – tak napisal dyrektor generalny, ale za to dyrektor firmy w Zagórowie wykorzystał sytuację zmiany siedziby na Wrześnię do zwolnień wielu osób, tłumacząc także sprawę kryzysem gospodarczym!!! I co, przenieśli Schlica juz raz do Wrześnie, potem wielkie otwarcie i ponowny powrót do Zagórowa, a teraz znów Września?? Co ta firma wyrabia!!! A delikatnie mówiąc, nie spotkaliśmy się z taka firmą w której kierownictwo osadza do biura osoby nieumiejące pisać na klawiaturze!! Chyba tylko po to aby samemu ukryć swoje niedociągnięcia!! Bo zawsze moża potem zgonić na innego. Życzymy powodzenia!! Moze wreszcie zagrzeją gdzies miejsce!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *