Sebastian Fabiszak zastępcą komendanta PSP w Koninie

6 lutego, 2021

Pochodzący z Cienina Kolonii (gm. Słupca) Sebastian Fabiszak, który jest druhem OSP w Kamieniu, został z dniem 1 lutego zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

-W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, wielkopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Dariusz Matczak w obecności zastępcy bryg. Jarosława Zemelczyka powierzył pełnienie obowiązków zastępcy komendanta miejskiego PSP w Koninie mł. bryg. Sebastianowi Fabiszakowi. W uroczystości wręczenia aktu powołania uczestniczył również komendant miejski PSP w Koninie bryg. Maciej Pilarski – informuje KM PSP w Koninie.

Mł. bryg. Sebastian Fabiszak służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął we wrześniu 1999 r. jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Następnie pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Koninie na stanowiskach: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, dowódcy zmiany oraz naczelnika wydziału. Mł. bryg. Sebastian Fabiszak jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu z 2001 roku oraz studiów magisterskich w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej w 2017 roku oraz studia podyplomowe w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w roku 2021. Od 1 marca 2020 r. pełnił funkcję zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

Fot. KM PSP w Koninie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *