Seksting to problem nie tylko Strzałkowa

23 marca, 2010

Echa naszej publikacji
Po ubiegłotygodniowej publikacji tekstu na temat Sekstingu do naszej redakcji zadzwoniła dyrektor strzałkowskiego Gimnazjum Mariola Śmidowicz. Jej zdaniem szkoła została przedstawiona w tym tekście w bardzo złym świetle. ,,Mam wiele sygnałów od oburzonych rodziców, którzy twierdzą, że uczniowie naszej szkoły zostali obrażeni przez gazetę taką jednostronną publikacją” – mówiła podczas telefonicznej rozmowy.

W związku z tym jeszcze raz wyjaśniamy, że artykuł był próbą zwrócenia uwagi na problem ,,autopornografii” coraz popularniejszej wśród młodzieży gimnazjalnej. Pomysł na jego napisanie pojawił się gdy dotarły do nas sygnały o młodych mieszkankach naszego powiatu, które swoje dość odważne zdjęcia publikują w internecie lub robią to ich sympatie – czasami zupełnie bez ich wiedzy. Problem jest dość powszechny, więc nie możemy uważać, że go nie ma…

Kto ma zatem pilnować młodych ludzi? Przede wszystkim rodzice, a pomagać powinna w tym szkoła. Chcielibyśmy jednak powiedzieć z cała stanowczością, że w tym materiale nie ma ani słowa o seksie, jak to niektórzy chcą nam wmówić. I problem sekstingu nie dotyczy jedynie Strzałkowa. Tak samo narażeni na ,,magię internetu” są uczniowie ze Słupcy, Lądku, Zagórowa, czy Drążnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *