Skanska rozpoczyna budowę

29 marca, 2011
Wizualizacja ronda przy ul. Traugutta - autor Andrzej Madaj
Wizualizacja ronda przy ul. Traugutta - autor Andrzej Madaj

Jak już informowaliśmy w pierwszych dniach marca Skanska podpisała ze Starostwem Powiatowym w Słupcy umowę na budowę ponad 2,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej. Wartość projektu to niemal 6 mln zł brutto. W ramach kontraktu powstanie nowy odcinek drogi powiatowej – ul. Kopernika. Skanska przebuduje także istniejącą część trasy, rondo POW i odcinek ul. Poznańskiej.

Budowa trasy jest największym w tym roku przedsięwzięciem inwestycyjnym miasta i najdroższą realizacją w powiecie słupeckim. Nowo budowana i przebudowywana droga to łącznie ponad 2,5 km trasy. Inwestycja pozwoli na odciążenie centrum miasta od ruchu tranzytowego. – Plac budowy przejęliśmy 7 marca – mówi Maciej Widerowski, Kierownik Budowy ze Skanska. – W najbliższych tygodniach będziemy organizować zaplecze budowy. Znajdzie się ono w pobliżu planowanego ronda przy ul. Traugutta. Zajmiemy się też wycinką drzew i krzewów.

Wykonawca rozpocznie prowadzenie właściwych robót drogowych w kwietniu, a prace związane z układaniem nawierzchni zaplanowane są na miesiące letnie: lipiec i sierpień. W ramach budowy i przebudowy Skanska wykona 15 tys. m3 nasypów, ułoży ponad 16 tys. m2 kostki brukowej i ponad 22 tys. m2 warstwy ścieralnej nawierzchni. Po oddaniu inwestycji droga będzie miała szerokość 9 m na przebudowywanym odcinku i 7 m na nowej nitce. Na niemal całej długości drogi Skanska wybuduje ścieżkę rowerową.

Po obu stronach drogi powstaną nowe chodniki. Zazieleni się przebudowywane rondo POW, bo w tym miejscu pracownicy wykonawcy zasadzą aż 500 sztuk krzewów i 30 drzew. Drugie nowo budowane rondo nie tylko poprawi bezpieczeństwo w okolicach ulic Kopernika i Traugutta, ale stanie się też charakterystycznym punktem miasta. Projektant przewidział tu wbudowanie 187 ton kamienia typu piaskowiec w żółtym odcieniu. Zaimpregnowana skała, razem z ponad 2600 nasadzonymi zielonymi krzewami, będzie tworzyła ciekawą i miłą dla oka kompozycję.

Umowny termin zakończenia inwestycji to 15 września – mówi Robert Andrzejak, Menedżer Projektu ze Skanska. – Jednak ze względu na bliską lokalizację dwóch szkół i związane z tym kwestie bezpieczeństwa układamy harmonogram prac tak, by zakończyły się one wcześniej – w sierpniu, przed początkiem roku szkolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *