Słupca na konwencji PO

14 czerwca, 2011
Grupa platformersów z powiatu słupeckiego
Grupa platformersów z powiatu słupeckiego

Silna reprezentacja Powiatu Słupeckiego na konwencji PO
11 czerwca  w Hali ErgoArena w Gdańsku – Sopocie (obiekt znajduje się  dokładnie na granicy dwóch gmin) odbyła się konwencja PO. Była to  podwójna uroczystość, ponieważ była to konwencja wyborcza inaugurująca w  Platformie kampanię wyborczą przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi  oraz świętowano 10-lecie powstania tej największej  i najpopularniejszej  partii w Polsce.  

Obrady prowadzone były z niebywałym jak na Platformę  rozmachem. Obecni byli wszyscy, którzy liczą się w  Platformie.Nieprzebrane tłumy kierowały się  do Areny od wczesnych godzin  rannych. Już po 10-tej okazało się, że dla wielu przybyłych zabrakło miejsca. Za tę niedogodność wielokrotnie przepraszał prowadzący  początkową część konwencji poseł Jakub Rutnicki.

Historię 10 lat działania Platformy ilustrował film przygotowany specjalne na tę okazję. Po jego obejrzeniu prowadzenie konwencji przejął gospodarz terenu, minister w kancelarii Prezydenta RP, poseł Sławomir  Nowak, szef pomorskich struktur Platformy.

Donald Tusk z kandydatem do Sejmu Mateuszem Wojciechowskim
Donald Tusk z kandydatem do Sejmu Mateuszem Wojciechowskim

W tej części głos zabrało  wielu czołowych postaci Platformy,a również osoby które zadeklarowały  przystąpienie do Klubu Platformy a więc Joanna Kluzik- Rostkowska, Dariusz  Rosati i Bartosz Arłukowicz, a porywające przemówienie kończące konwencję  wygłosił przewodniczący PO RP, a zarazem premier Donald Tusk.  Wśród kilkunastu tysiecy osób była także  spora, kilkunastososbowa grupę  platformersów ze Słupcy na czele z przewodniczącą struktur powiatowych  PO, Magdaleną Plesińską.Warto zauważyć, że obecni również byli słupeccy  kandydaci do Parlamentu, Ryszard Pilarski i Mateusz Wojciechowski. Udało  im się nawet chwilkę porozmawiać z Donaldem Tuskiem oraz zrobić pamiatkowe zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *