Słupczanin roku 2009 – kandydatury

16 października, 2009

Przedstawiamy kandydatury:

Laureaci plebiscytu ”Słupczanin Roku 2008”. Stoją od lewej: Waldemar Miernik (redaktor naczelny Gazety Słupeckiej), Tadeusz Raczkowski, Beata Czerniak i Stanisław Garsztka.
Laureaci plebiscytu ”Słupczanin Roku 2008”. Stoją od lewej: Waldemar Miernik (redaktor naczelny Gazety Słupeckiej), Tadeusz Raczkowski, Beata Czerniak i Stanisław Garsztka.

W poprzednim – 2008 roku ten zaszczytny tytuł otrzymała p. Beata Czerniak, a wyróżnienia p.p. Stanisław Garsztka i Tadeusz Raczkowski. Spośród propozycji nadesłanych przez Czytelników – dotychczasowi laureaci, tworzący Honorową Kapitułę Tytułu Słupczanina Roku, wybiorą tegorocznego zwycięzcę.

Prosimy o listy, faksy lub e-maile do 18 grudnia. Swego kandydata, wyróżniającego się w pracy społecznej czy zawodowej na Ziemi Słupeckiej, zgłosić może każdy Czytelnik, a także stowarzyszenie, instytucja czy grupa znajomych.

Listy, rekomendujące kandydatów muszą być podpisane. O nadesłanych zgłoszeniach będziemy na bieżąco informować. Przed świętami Bożego Narodzenia zbierze się Honorowa Kapituła, a jej werdykt ogłosimy w „Gazecie Słupeckiej” przed Sylwestrem. Czekamy na Państwa listy, faksy lub e-maile.

tel. 63 / 275 20 55 • fax 63 / 275 40 55
e-mail: gazetaslupecka(at)slupca.com.pl
e-mail: gazetaslupecka(at)gmail.com

Redakcja Gazety Słupeckiej

•••

Pierwsza propozycja: Ryszard Pawłowski

Ryszard Pawłowski
Ryszard Pawłowski

Jeszcze przez niemal dwa tygodnie do 18 grudnia czekamy na kandydatury w plebiscycie Gazety Słupeckiej – Słupczanin Roku 2009. Dziś przedstawiamy pierwszego kandydata, zgłoszonego przez zarząd Słupeckiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego.
Zarząd Słupeckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego zgłasza na Słupczanina Roku 2009 Ryszarda Pawłowskiego. Pan Ryszard Pawłowski jest nam znany jako bardzo zaangażowany społecznik, uczulony wręcz na czystość porządek i ład w mieście. Członek wielu Komisji Wyborczych. Wiele godzin przepracował przy przebudowie chóru w kościele Św. Wawrzyńca, przy remoncie kościółka Św. Leonarda w Słupcy i przy porządkowaniu po budowie kościoła Bł. Michała Kozala w Słupcy Od 1995 roku uczestniczy owocnie w pracach społecznych prowadzonych i inicjatywy STS-K w Parku Miejskim, Skwerku im. A. Szeluty, na cmentarzu Św. Krzyża w Słupcy. Od początku istnienia Wawrzynków Słupeckich prowadzi stoisko z wydawnictwami książkowymi o Słupcy i Ziemi Słupeckiej i wystawy obrazów poplenerowych. Wykorzystuje swoje zdolności do prac poprawiających wygląd pomników słupeckich np. wspólnie z Maciejem Fiszerem poprawił wygląd pomnika A. Szeluty. Modernizuje i poprawia wygląd miejsc szczególnych np. wybrukował wokół obelisku upamiętniającego cmentarz prawosławny w Słupcy. Jest autorem artykułu: Krótka historia PZGS Zakładu Handlu oraz Rolnika w Słupcy. Od 1998 roku nieprzerwanie uczestniczy w pracach Sądu Koleżeńskiego STSK. W pełni zasługuje na tytuł Słupczanina Roku 2009.
Za zarząd
Władysław Szymański i Maciej Nowacki

•••

Na adres Gazety Słupeckiej wpłynęły kolejne propozycje na plebiscyt Słupczanin Roku 2009. Dziś propozycje Zdzisława Wyszyńskiego.
Jako radny i mieszkaniec miasta chciałbym zgłosić następujące kandydatury w Waszym cenionym plebiscycie:

dr Franciszek Grabarski
Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala im. R. Grzeszczaka w Słupcy: za kierowanie jednym z najlepszych oddziałów w Wielkopolsce.

Właściciele firmy Słowińscy p.p. Marek, Jakub i Piotr Słowińscy
Za dynamiczny i systematyczny rozwój, bardzo wysoką jakość produktów i kontynuowanie rodzinnej tradycji stolarskiej. Już dziś firma jest doskonałą wizytówką Słupcy.

Ryszard Pawłowski
Od zawsze i na zawsze oddany Słupcy, bezinteresowny i skromny społecznik, aktywny działacz Słupeckiego Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego.

•••

Prezentujemy ostatnie kandydatury w plebiscycie Gazety Słupeckiej „Słupczanin Roku”. Wyniki opublikujemy 29 grudnia w numerze sylwestrowo-noworocznym

Zbigniew Spławski
Zbigniew Spławski

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Róża” w Słupcy zgłasza kandydaturę na „Słupczanina Roku 2009” pana Zbigniewa Spławskiego – prezesa Spółdzielni Inwalidów „Przyjaźń” w Słupcy. Uważamy, że pan Zbigniew Spławski zasługuje na to wyróżnienie swoją pracą i bezinteresowną pomocą organizacjom społecznym, między innymi Rodzinnemu Ogrodowi Działkowemu „Róża”. Jest człowiekiem, który bardzo chętnie służy pomocą potrzebującym. Nie odmawia jej, a w razie konieczności pomaga znaleźć drogi wyjścia z trudnej sytuacji. Bardzo dba o swój Zakład, wprowadzając nowe technologie i modernizując Firmę.

Za Zarząd:
Prezes ROD „Róża” – Ireneusz Bąkowski
Wiceprezes – Stefan Wesołowski
Wiceprezes – Anna Leońska
Sekretarz – Stefan Wesołowski

•••

Adam Topolski
Adam Topolski

Bardzo podoba nam się inicjatywa plebiscytu Słupczanin Roku. Wierzymy, że dzięki niemu uda się wypromować kilku znakomitych mieszkańców naszego miasta. Dlatego w plebiscycie Słupczanin Roku 2009 chcielibyśmy zgłosić kandydaturę trenera Adama Topolskiego. Adam Topolski to człowiek bardzo znany w środowisku piłkarskim. Od wielu lat odnosi sukcesy. Najpierw jako piłkarz, potem jako trener. Od wielu lat mieszka w Słupcy. Wszędzie jednak, odbierając gratulacje, wyróżnienia, czy zaszczyty powtarza, że jest mieszkańcem naszego miasta. To ogromna promocja naszej miejscowości.

Było nam bardzo miło gdy w Warszawie na stadionie Legii, odbierając tytuł jednej z legend klubu spiker powiedział, że Adam Topolski to słupczanin. W ubiegłym roku trenerowi Topolskiemu wiodło się bardzo dobrze. Na początku pracował w Turku. Pod jego wodzą drużyna spisywała się na miarę możliwości. Dopiero jego zwolnienie spowodowało, że ekipa Tura spadła z pierwszej ligi.

Jednak w ubiegłym roku otrzymał wyróżnienie za prace w tym klubie i mieście. Potem rozpoczął pracę w pierwszoligowym GKP Gorzów. Jego imię i nazwisko, jak za dawnych lat wielokrotnie skandowała gorzowska publiczność po tym jak utrzymał zespół w tej klasie rozgrywek, a potem gdy wygrywał z najlepszymi zespołami w lidze.

Adam Topolski wielokrotnie pracował także w Słupcy. Niestety, nie zawsze jego praca spotykała się tutaj z życzliwością. Wiadomo jednak, że najtrudniej jest być ,,prorokiem we własnym kraju”. W zespołach prowadzonych przez Adama Topolskiego gra jednak wielu wychowanków ze Słupcy i okolic. Dlatego też uważamy, że kandydatura Adama Topolskiego jest warta tego, by kapituła się nad nią pochyliła.
(kilkanaście podpisów)

•••

Katarzyna Suberska
Katarzyna Suberska

Zgłoszenie kandydatury Katarzyny Suberskiej do XV Plebiscytu Czytelników „Gazety Słupeckiej” na Słupczanina Roku 2009 przez uczniów i dyrekcję Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Piłsudskiego w Słupcy. Katarzyna Suberska jest uczennicą klasy III c Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy. W opinii swoich koleżanek i kolegów to osoba, która nigdy nie pozostaje obojętna na ludzką krzywdę i obdarza opieką potrzebujących.

Chętnie pomagała i pomaga przy organizacji uroczystości klasowych i szkolnych. Kasia jest lubiana przez koleżanki i kolegów, którzy mogą zawsze na nią liczyć. Brała czynny udział w organizacji aukcji charytatywnych. Aktywnie działa w środowisku lokalnym. Udziela się społecznie w Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy, grając na klarnecie. Uczestniczyła w pokazach, paradach i konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, krajowym a nawet międzynarodowym.

Jej przygoda w ramach Ochotniczej Straży Pożarnej to nie tylko gra na klarnecie, lecz również udział w licznych zawodach sportowo – pożarniczych. Pracowała społecznie na rzecz: Warsztatów Terapii Zajęciowej i Koła Polskiego Związku Niewidomych w Słupcy. Katarzyna jak inne nastolatki realizuje swoje marzenia i plany życiowe. Już od dawna zdobywa wysokie noty związane z jej osobistym wizerunkiem – kanonu piękności i osobowości.

Zaczęło się od tytułu Miss Nastolatek Południowej Wielkopolski w Kaliszu, następnie tytułu Miss Świata Parowozów w Wolsztynie, tytułu Miss Europarady Orkiestr Dętych Straży Pożarnych w Suchowoli i tego najważniejszego tytułu II Vice Miss Polonia 2009 w Łodzi. Zgodni jesteśmy z powszechną opinią, że to właśnie dzięki tym osiągnięciom i sukcesom nasza urocza Kasia promuje naszą, szkołę i miasto Słupcę wszędzie tam gdzie się pojawiała, czyli w województwie, Polsce i na świecie.

Uczestnicząc w różnego typu spotkaniach i wywiadach do TV i prasy zawsze identyfikowała się z naszym liceum i miastem Słupcą, mimo że np. w konkursie Miss Polonia reprezentowała województwo lubuskie. To dzięki niej wiele osób usłyszało o naszym mieście. Cały czas stara się pogodzić obowiązki związane z nauką i pracą społeczną oraz wolontariatem.

Obecnie Katarzyna jest w klasie maturalnej i w nawale wielu zajęć przygotowuje się do egzaminu maturalnego poważnie myśląc o swojej przyszłości. Mimo młodego wieku tak wiele osiągnęła, nie zapominając jednak o promocji naszej Słupcy.

Wniosek podpisali:
Kamila Miętkiewska (Przewodnicząca kl. IIIc LO Słupca)
Klaudia Jeżychowska (Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego LO)
Emilia Babacz (Wychowawca klasy)
Wojciech Kocięcki (Pedagog)
Tadeusz Raczkowski (Dyrektor)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy
Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych – Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupcy
Ochotnicza Straż Pożarna w Słupcy

•••

PAWEŁ KONIŃSKI – właściciel prywatnej piekarni w Słupcy, za walory smakowe chleba i tradycyjną recepturę wypieku naszego produktu żywnościowego.

Janusz Rewers
Janusz Rewers

JANUSZ REWERS – satyryk, kabareciarz, rodowity Słupczanin. Bardzo udana I gala kabaretowa podczas Wawrzynek Słupeckich (7.08.2009), gdzie był jego pomysłodawcą i prezenterem. Tak trzymać.
Andrzej Kiełbowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *