Słupczanka prosi o wsparcie projektu artystycznego

14 czerwca, 2018

Pochodząca z naszego terenu Daria Bączkiewicz jest zaangażowana w prace grupy artystycznej Artgarda. Członkowie grupy proszą o wsparcie projektu – spektaklu „Rebelia”, opartego na scenariuszu brytyjskiej autorki Alice Birch. Premiera będzie miała 23 czerwca w Poznaniu. – Planujemy również dalsze występy, które mają na celu promowanie naszego przedstawienia i przybliżenie widzom prezentowanej tematyki. Naszym celem jest pozyskanie szerszego grona odbiorców i podjęcie starań umożliwiających występy podczas festiwali i innych eventów – mówi słupczanka.

„Rebelia” to spektakl niewątpliwie innowacyjny, odważny, niebojący się otwarcie prezentować problemy, które często bywają niedostrzegane przez społeczeństwo. To projekt, który pozwala uzyskać inne spojrzenie na świat, łamiący reguły i konwencje. Stanowi kompilację sztuki współczesnej łączącej uniwersum wartości, które dla każdego mają inna wagę. – Nasza grupa składa się w większości z absolwentów Szkoły Artystycznej ROE na kierunku Aktorstwo, którzy w ubiegłym roku obronili dyplom spektaklem „MiłOSĆ” w reżyserii Anny Langner – aktorki Teatru Nowego w Poznaniu. To właśnie tam zdobywaliśmy warsztat aktorski i wokalny. Szybko część z nas podjęła decyzję, że praca i wiedza zdobywana pod okiem naszych mentorów napędziła nas do jeszcze większej kreatywności i w ten sposób powstała nasza grupa. Wciąż uczymy się na własnych błędach, szlifujemy potencjał, który się w nas kryje, a także codziennie próbujemy zmierzyć się z własnymi wadami i niedoskonałościami. Jesteśmy świadomi trudności i przeszkód, ale pragniemy iść drogą, którą obraliśmy, by znaleźć własne miejsce. W tym roku zdecydowaliśmy zmierzyć się z twórczością Alice Birch – autorką dramatów, która w wyjątkowy sposób prezentuje odbiorcom własną twórczość. Jej działo „Revolt. She Said. Revolt Again” zainspirowało nas do podjęcia próby wyjaśnienia wielowymiarowości problemów współczesnego świata. Pamięć, świadomość własnego pochodzenia, a także ciała jest tu narzędziem, które ma posłużyć do głębszego zrozumienia i uświadomienia tego, z czym boryka się każdy z nas, niezależnie od wieku, czy pozycji społecznej. Środowisko, w którym żyjemy to miejsce nieustannego przenikania się wpływów i kontrastów. Wierzymy, że nas projekt pozwali Wam inaczej spojrzeć na rzeczywistość, a także będzie odpowiedzią na rodzące się pytania i wątpliwości. Nasz spektakl to połączenie ważnych spraw: kwestii estetycznych, egzystencjalnych problemów istniejących w wielu przestrzeniach człowieka. Chcemy zaprezentować Wam to, co jest warte zwrócenia większej uwagi, bywa prowokujące, straszne, ukryte, zapomniane i niepokojąco pociągające – mówi Daria Bączkiewicz.

W spektaklu wystąpią:Daria Bączkiewicz, Małgorzata Harendarz, Jagoda Masłowska, Marcin Ratajczak, Tomasz Skotarczak, Paulina Tarnowska, Weronika Wicherek, Tomasz Zielazny. Projekt realizowany jest pod opieką reżyserską Anny Langner.

– Aby pomysł mógł stać się realny, potrzeba nie tylko nakładów pracy, energii, inwencji twórczej, ale i finansów. Każdy ten element ma ogromne przełożenie na sukces, bądź porażkę projektu. Zależy nam oczywiście na tym pierwszym. Nie chcemy by nasze starania zostały ograniczone i zaprzepaszczone, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc, by móc zrealizować nasze plany. Potrzebujemy 5000 zł i jest to minimum, które jest niezbędne do: przygotowania na premierę spektaklu scenografii i dekoracji oraz rekwizytów; opłacenia kosztów związanych ze sprawami technicznymi, takimi jak: akustyka, nagłośnienie i oświetlenie, pokrycie kosztów związanych z nagraniem naszego spektaklu, okrycia kosztów związanych z promocją – plakaty, ulotki; rzygotowanie stroju dla każdego z nas. Drodzy czytelnicy – to właśnie z waszą pomocą możemy zrealizować marzenia, dlatego tak bardzo zależy nam na wsparciu i pomocy. Uznaliśmy, iż zbiórka przez platformę zrzutka.pl dotrze do szerokiego grona odbiorców, co przełoży się na realizację upragnionego celu. Jesteście dla nas ważni i mamy nadzieję, że dołożycie cegiełkę, by móc zbudować i sfinalizować nasz projekt. W rozwoju każda pomoc jest bezcenna i nieoceniona – zarówno ta pieniężna, jak i internetowa – zaglądanie na naszą stronę fanpage’a Teatr Artgarda, śledzenie postów i lajkowanie oraz udostępnianie innym – mówi słupczanka.

Zwracamy się z prośbą do czytelników „Gazety Słupeckiej”, jeśli chcecie nam pomóc w realizacji celu prosimy o wsparcie finansowe. Możecie tego dokonać poprzez platformę zrzutka.pl wpłacając dowolną kwotę. Link do naszej zbiórki znajduje się poniżej.

https://zrzutka.pl/mf4dtk

Nasz fanpage znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/Teatr-Artgarda-198307667473656/

Prosimy o lajkowanie strony oraz udostępnianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *