Słupecki koncert hip-hopowy

28 grudnia, 2016

SPR (właśc. Michał Szczepaniak) – polski raper pochodzący z Trzemeszna, współtwórca grupy hiphopowej „Synowie Rapu” oraz projektu „TRIADA”, wystąpi 13 stycznia w słupeckim pubie CENTRUM. Patronat nad wydarzeniem objęła Gazeta Słupecka.

Pierwszy kontakt Michała Szczepaniaka z kulturą Hip Hop to końcówka lat 90. W tym czasie, jeszcze nieświadomie poznawał to zjawisko w szkole podstawowej poprzez graffiti, dumnie zdobiące tamtejsze szkolne mury i kolorowe strony magazynu „Ślizg”, oraz obserwowanie na przerwach starszych kolegów tańczących breakdance. SPR zainteresował się poważnie rapem w 2001 roku gdy album Liroya, godzinami katował w starym magnetofonie.

Rok 2004 to pierwsze napisane rymy, wersy, i zwrotki. 3 lata później powstaje pierwszy utwór nagrany w warunkach domowych – nie doczekał się on jednak publikacji.

Druga połowa 2008 roku to przełom – pierwszy nagrany i opublikowany utwór. Wtedy też zaczynają się pierwsze rapowe projekty, koneksje, i znajomości. Ten okres to również czas pierwszych koncertów. Jednocześnie SPR poznaje Etneya – zakładają razem grupę o nazwie „Synowie Rapu”.

W 2011 roku skład grupy się zmienia – Etneya zastępuje jego brat Pirat, i rok później wraz z SPR’em wydają swój pierwszy krążek pt.: „To Nie Tak Jak Myślisz”.

Rok 2013 to wydany album grupy TRIADA, który SPR założył wraz z raperem o pseud. Aem i producentem Diwerem. Synowie Rapu wydają swój drugi materiał pt.: ”To Nie Tak Jak Myślisz 2” w 2014 r. Rok później światło dziennie ujrzał ich trzeci krążek „Spowiedź Bliźniaków”.

Od 2016 roku SPR działa solowo, przygotowując swój pierwszy solowy album pt.: „Rapsolutorium”.

W maju 2016 zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez warszawskiego rapera Pono, w którym najlepsze nadesłane zwrotki stworzyły nowy kawałek pt.: „Ty Jesteś Wizjonerem”, wyprodukowany przez legendarnego DJ’a 600V. SPR reprezentuje nurt tzw. „Świadomego Rapu”.

W swoich tekstach porusza często kwestie społecznopolityczne, życiowe, egzystencjalne, nierzadko pełne refleksyjnych przemyśleń, nie stroniąc jednak od typowo rozrywkowej strony rapu. SPR przez lata zagrał kilkadziesiąt supportów przed takimi artystami/zespołami jak: Bezczel, Bilon HG, Buczer, Glaca, Gruby Mielzky, Kaczor, Kaen, Massey, Nagły Atak Spawacza, Paluch, Peja & Slums Attack, RR Brygada, Sidney Polak, Śliwa & Aspiratio Crew, Tede, THS Klika, Trzeci Wymiar, WBU, WSRH.

Koncert Michała SPR Szczepaniak odbędzie się 13 stycznia w słupeckim pubie CENTRUM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *