Słupecki pięściarz Mistrzem Polski

13 października, 2010
Bracia Goińscy (Kamil z prawej) na zdjęciu z Dariuszem Michalczewskim
Bracia Goińscy (Kamil z prawej) na zdjęciu z Dariuszem Michalczewskim

Kolejne złoto Kamila Goińskiego
Wielki sukces odniósł nasz najbardziej utytułowany pięściarz. Kamil Goiński zawodnik SKB SOKÓŁ Słupca wywalczył w Starachowicach złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W kategorii ciężkiej podopieczny swojego ojca Andrzeja Goińskiego nie miał sobie równych.

Pierwszą walkę Kamil rozegrał w czwartek. Jego rywal Mateusz Tryc z warszawy musiał uznać wyższość i przegrał 1:5. W półfinale Kamil Goiński trafił na reprezentanta Ostródy Mateusza Zyska. Walka była wyrównana, ale więcej ciosów zadał zawodnik SOKOŁA i to on wygrał 7:2. W finale miał czekać na Kamila Piotr Samelko z Ełku, ale w półfinale odniósł kontuzję i ostatecznie nie wyszedł na ring. Słupecki pięściarz wywalczył więc tytuł walkowerem.

Złoty medal to kolejne trofeum Kamila, który w swojej bogatej kolekcji nie ma jeszcze tylko tytułu Mistrza Polski seniorów. On sam twierdzi, że to dopiero początek jego kariery i na tytuły wśród seniorów ma jeszcze czas.

Bardzo zadowolony z postawy Kamila był jego trener i ojciec Andrzej Goiński, który bardzo chwalił Kamila zwłaszcza za realizowanie założeń taktycznych podczas walk mistrzostw. Fizycznie Kamil był zawsze znakomicie przygotowany.

Działacze i trenerzy SKB SOKÓŁ Słupca chcą bardzo podziękować sponsorom klubu takim jak Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta i Urzędowi Gminy Słupca.

„Wielkie podziękowania należą się również wszystkim, którzy przekazali na rzecz klubu 1% podatku. Te pieniądze pomogły nam w starcie w mistrzostwach” – podkreśla Andrzej Goiński.

Trenerzy SOKOŁA Słupca zapraszają wszystkich, którzy chcieliby pójść śladami Kamila i rozpocząć swoją przygodę z boksem na treningi, które odbywają się w hali MOSiR w każdy poniedziałek, wtorek i środę od 16.30 do 18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *