Słupecki szpital bez personelu?

15 grudnia, 2018

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie? – Czy pacjenci, którzy po Nowym Roku otworzą drzwi słupeckiego szpitala, poczują się jak w Mickiewiczowskich „Dziadach”? Odpowiedź na to pytanie próbowali znaleźć radni podczas III sesji Rady Powiatu – 14 grudnia.

Wiadomo, że życie zawodowe pielęgniarek i położnych nie jest usłane różami. W Polsce dodatkowo jest to fach bardzo słabo opłacany. Trzy lata temu udało się pielęgniarkom i położnym wywalczyć podwyżki wynagrodzeń, które miały rosnąć z każdym rokiem o 400 zł. Niestety, słupecki personel szpitala w ostatnich miesiącach przestał je otrzymywać. Historię konfliktu na linii pielęgniarki – dyrekcja szpitala przedstawił na ostatniej sesji RP starosta Jacek Bartkowiak.

– Przed kilkoma dniami miałem okazję rozmawiać z delegacją pielęgniarek i położnych, które przyszły do mnie z plikiem papierów i zapowiedzią złożenia wypowiedzeń dotychczasowych umów pracy, które mają zawarte z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Słupcy. Chodzi o to, że do tej pory nie otrzymały one należnego im ustawowo wzrostu wynagrodzeń z tytułu tak zwanego zembalowego…

Więcej we wtorkowym świątecznym wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

  1. Czytałam artykuł w Gazecie Słupeckiej zatytułowany ” Drodzy Słupczanie”, odnoszę wrażenie, że pisała go sama dyrektorka szpitala o sobie, albo ktoś z jej przydupasów ( ma ich kilku ).
    Jakim jest dobrym dyrektorem…świadczy rozwalenie kilku oddziałów szpitalnych i administracji, co spowodowało odejście ze szpitala prawdziwych długoletnich fachowców.
    Sam fakt, że wszystkie szpitale poradziły sobie z wypłatą wynagrodzeń dla pielęgniarek, położnych
    i ratowników medycznych oprócz szpitala w Słupcy świadczy o jej niezaradności i złej woli.
    To dobrze dla niej, że nikt na sesji rady powiatu nie przypomniał tej pani, że tak trudne dla niej przepisy o których mówiła dotyczyły wszystkich szpitali a nie tylko słupeckiego. Wszystkie inne szpitale sobie poradziły tylko nie słupecki. Żenada!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *