Słupeckie jezioro zmieni się nie do poznania…

7 czerwca, 2016

Plany wobec działki, na której znajduje się były klub Matrix są ambitne, a wizualizacje tego co ma tam wkrótce powstać przyznać trzeba, że robią wrażenie. Słupeccy radni zgodzili się w ubiegłym tygodniu na sprzedaż miejskiej działki nad jeziorem i tym samym otworzyli furtkę inwestorowi.

Kilka lat temu Emil Derda kupił działkę z budynkiem po byłym już klubie Matrix tuż nad jeziorem Słupeckim. Planuje stworzyć tam centrum biznesowe i wybudować min. okazały hotel. Miejsca na te zamierzenia miał za mało, dlatego w lutym zwrócił się do burmistrza Michała Pyrzyka o sprzedanie mu działki przyległej, która należy do miasta argumentując, że – ,, ma to na celu realizację obiektu usługowego o charakterze hotelowo – gastronomicznym z funkcją rekreacyjną”.

W ubiegłym tygodniu sprawa trafiła do Rady Miasta i została rozstrzygnięta na korzyść Emila Derdy.

,,Przedstawiony przez Inwestora projekt planowanej inwestycji nie mieści się w granicach działki, której jest właścicielem dlatego zwrócił się z prośbą o nabycie części nieruchomości sąsiedniej. Ponadto mieszczący się na działce 1134/7 budynek po byłym magazynie oraz „kapitanówce” przylega bezpośrednio do granicy działki inwestora. Biorąc pod uwagę charakter przedsięwzięcia oraz atrakcyjność turystyczno – rekreacyjną tego terenu, realizacja zamierzonej inwestycji znacząco wzbogaci infrastrukturę Miasta Słupcy”- czytamy w uzasadnieniu.

Nie obyło się jednak oczywiście bez dyskusji. Część radnych obawiała się bowiem, że po tym jak nad jeziorem pobudowany zostanie już nowy obiekt, mieszkańcy zostaną pozbawieni dostępu do wody. Wątpliwości te próbował rozwiać burmistrz Pyrzyk – ,,Inwestor wszelkie działania inwestycyjne realizować może wyłącznie na swojej działce”- mówił przekonując radnych do wyrażenia zgody na sprzedaż.

Na posiedzeniu rady przedstawione zostały także wizualizacje planowanej inwestycji. Okazały hotel nie jest jedynym, który ma powstać nad brzegiem jeziora.

Oprócz niego planowane są min. przystań, promenada spacerowa ze ścieżką rowerową, plac zabaw, amfiteatr, strefa dla amatorów aktywnego wypoczynku, pole namiotowe i strefy relaksu.

  1. Brawo Emil Derda…tak trzymać. Wreszcie coś, ktoś robi dla ogółu. Więcej takich ludzi z pomysłem i chęcią zainwestowania własnej kasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *