Słupeckie kontrasty

20 lipca, 2010

Gdy wczesnym, niedzielnym porankiem przejeżdżałem nową, starą ulicą Powstańców Wielkopolskich i Słoneczną zauważyłem przechadzających się z wdziękiem po nowym chodniku Państwa Barbarę i Tadeusza Wiśniewskich. Obym jak najdłużej doczekał tak miłego widoku od osób tak wielce zasłużonych dla Tej Ziemi. Już za miesiąc, podczas Wawrzynków Słupeckich, doczekamy zapewne uhonorowania kolejnego zasłużonego Słupczanina – Mariana Jareckiego.

Wyremontowany odcinek ulicy Słonecznej, tuż przy stawku, który będzie nosił imię Mariana Jareckiego, robi duże wrażenie. Mimo braku oznakowania poziomego po nowej, odremontowanej drodze jedzie się bardzo przyjemnie. Odnoszę tylko wrażenie, że i tu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chciałoby się zapewne, jadąc od strony stawku i przejeżdżając rondo Róża, kontynuować jazdę w szeroką ulicę Róża, by po jakimś czasie dojechać do ulicy Traugutta … tuż obok sklepu „Baker”.

Pomarzyć dobra rzecz, ale czy jeszcze kilkanaście miesięcy temu nowy asfalt na ulicach Powstańców Wielkopolskich i Słonecznej nie był czasem tylko mrzonką! Nie mam wątpliwości, iż podobne, pozytywne wrażenie odniosą niedługo kierowcy po przejechaniu nowej, nowoczesnej wersji ulicy Kopernika, która staje się wielką szansą na rozwój naszego miasta. Póki co zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej obejmującej: budowę nowego odcinka drogi powiatowej ulicy Kopernika wraz z przebudową jej części istniejącej, ronda POW i odcinka ulicy Poznańskiej Starosta Słupecki otworzył kolejny etap realizacji tej inwestycji.

To czy ta inwestycja znajdzie wkrótce swój szczęśliwy finał winno być zapewne troską każdego z nas, bo każdemu z nas pośrednio bądż bezpośrednio może się dzięki niej polepszyć. Jak na razie idzie dobrze i trzymajmy kciuki za pomyślność! Mimo kryzysu na dojazdówce od strony autostrady do funkcjonującej stacji „Lotos” od kilku dni dołączyła, po sześciu latach budowy, firma „Auto Hof” Państwa Karpińskich dysponująca całodobowo ogromnym parkingiem, świetną bazą gastronomiczną i noclegową. Już niedługo ma być czynna myjnia dla tirów.

Od strony Słupcy rozpoczęła budowę hurtownia chemiczna. Obym miał okazję wkrótce napisać o kolejnych inwestycjach w tym rejonie. Na koniec trochę mniej optymistycznie. Patrząc na kolejne, udane inwestycje szczególnie drogowe nie sposób nie zauważyć, iż obok tych, którzy wydatnie poprawiają panoramę naszego miasta są i ci, którzy robią dokładnie odwrotnie. Piątkowe popołudnie. Skrzyżowanie ulicy Objazdowej z Sienkiewicza.

Na oczach wielu kierowców, bez najmniejszych oporów, pobliski płot obsikuje, niedaleko zamieszkujący zresztą, słupczanin. Tak samo jest zresztą w tunelach bloków na Osiedlu Niepodległości, gdzie już wkrótce, by przejść, trzeba będzie zatkać nos. Nowe ulicy i chodniki zapełnią się zapewne petami od dowolnie, a często z premedytacją wyrzucanych, papierosów.

Czy zauważyliście Państwo jak dużym problemem jest zanieczyszczanie słupeckich chodników, ulic czy klatek schodowych plwocinami? Opluwa się wszędzie i wszystko. Sika się wszędzie i na wszystko. Trudno się z tym pogodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *