Srebrny Hubert Pokrop

27 lipca, 2010
Hubert Pokrop reprezentujący barwy GRUNWALDU Poznań wywalczył srebrny medal
Hubert Pokrop reprezentujący barwy GRUNWALDU Poznań wywalczył srebrny medal

Lekkoatleta z Cienina drugi w Polsce!
Trwa znakomity sezon Huberta Pokropa. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o uzyskaniu przez niego minimum na Mistrzostwa Europy, które już w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Barcelonie. Tydzień temu podczas ostatniego sprawdzianu przed mistrzostwami Hubert walczył o prymat w Polsce.

Lekkoatleta z Cienina reprezentujący barwy GRUNWALDU Poznań wywalczył w Bielsku Białej srebrny medal na swoim koronnym dystansie, czyli na 3 kilometry z przeszkodami, a była nawet szansa na złoto, bowiem jego rekord życiowy uzyskany w tym roku był na tyle wartościowy, że biegu bardzo obawiał czterokrotny Mistrz Polski Tomasz Szymkowiak z Wrześni. Tempo nie było imponujące i kwestia złota rozstrzygnęła się na ostatniej prostej. Szymkowiak do końca kontrolował wydarzenia na bieżni i wyprzedził najgroźniejszego rywala, naszego Huberta o ponad sekundę.

Wyniki biegu finałowego:
1. Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) 8.37,74
2. Hubert Pokrop (WKS Grunwald Poznań) 8.39,07
3. Jakub Wiśniewski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 8.45,51.

Liczymy, że teraz w ostatnich dnaich Hubert odpocznie i awansuje do biegu finałowego Mistrzostw Europy. A tam na bieżni w Barcelonie może zdarzyć się wszystko. Rekord życiowy w bfinale może przynieść bardzo dobre miejsce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *