Starosta rezygnuje z mandatu!

29 marca, 2011
Anna Czerniak niebawem zasiądzie w Radzie Powiatu Słupeckiego. Fot. Starostwo Powiatowe
Anna Czerniak niebawem zasiądzie w Radzie Powiatu Słupeckiego. Fot. Starostwo Powiatowe

Mariusz Roga starosta słupecki 14 marca złożył na ręce przewodniczącego rady Powiatu Tadeusza Krotoszyńskiego pismo, w którym rezygnuje z mandatu radnego. Dla uspokojenia dodajmy, że rezygnuje jedynie z mandatu radnego powiatu słupeckiego. W jego miejsce w skład rady wejdzie kolejna na liście PSL w Słupcy Anna Czerniak. Z powodów proceduralnych stanie się to jednak dopiero w przyszłym miesiącu.

Mariusz Roga został radnym powiatowym po wyborach 21 listopada. Starosta otrzymał 269 głosów. Był to drugi wynik na liście PSL. Absolutnym liderem był oczywiście burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk, na którego zagłosowało 1197 osób. Pyrzyk zrezygnował z mandatu nazajutrz po wyborach i po zakończonym pacie w radzie i podpisaniu koalicji PSL z PiS jego miejsce zajął Szymon Grzywiński. Po wyborze Mariusza Rogi na stanowisko starosty, pełnił on tę funkcję i łączył ją z mandatem radnego. Dlaczego nadal nie chce tego robić?

„Z tego, że w odpowiednim czasie złożę mandat nie robiłem tajemnicy. Praktycznie od wyborów było wiadomo, że prędzej,czy później tak się stanie. Uważam, że będzie to z korzyścią dla rady. Pani Ania Czerniak jest doświadczonym samorządowcem. Była radną już w poprzednich dwóch kadencjach i znajomości tematu, zwłaszcza ochrony zdrowia nie można jej odmówić. Poza tym tak mało kobiet jest w radzie, że dobrze jak jeszcze jedna znajdzie się w jej składzie” – mówi Mariusz Roga.

Mariusz Roga o swoich planach poinformował już Annę Czerniak: „Spodziewałam się takiej decyzji od momentu, gdy Mariusz Roga został starostą” – mówi przyszła radna powiatowa, która jest bardzo zadowolona z tego, że po raz trzeci zasiądzie w Radzie Powiatu. „Choć jest to mandat z odzysku nie zamierzam się tym przejmować i ostro wziąć się do pracy. Myślę, że odnajdę się w komisji zdrowia. Chciałabym też współpracować z organizacjami pozarządowymi np. stowarzyszeniem im. dr. Romana Grzeszczaka zajmującego się chorobami układu oddechowego i nowotworami. Jestem od lat w jego zarządzie i myślę, że rozwój tej współpracy będzie z korzyścią dla obu stron”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *