STRABAG położy nowy dywanik

7 maja, 2010

Droga Tomiszewo – Kosewo
Jak informowaliśmy na łamach Gazety Słupeckiej 6 czerwca, pobudowany przed ponad rokiem odcinek drogi o długości 930 m łączący Tomiszewo i Kosewo, po rocznej eksploatacji zaczął się rozpadać. Po rozmowach z wykonawcą, w ramach obowiązującej gwarancji, na całej długości zostanie położony nowy dywanik.

Przypomnijmy tylko, że cała droga z Tomiszewa do Kosewa budowana była w trzech etapach. Każdy kawałek drogi został wykonany przez inną firmę. Ostatni przesz STRABAG i to właśnie on po 1,5 roku zaczął się rozpadać. Pozostałe odcinki nie budzą zastrzeżeń. Przedstawiciele gminy podjęli rozmowy z wykonawcą, ponieważ drogę obejmuje jeszcze dwuletni okres gwarancyjny.

Jak powiedział Wójt Gminy Ostrowite Henryk Tylman firma zachowała się bardzo ładnie. W ramach gwarancji STRABAG zobowiązał się położyć nowy dywanik asfaltowy na całej długości wykonanej przez siebie drogi. Gmina ma jedynie po jednej stronie drogi wykonać na swój koszt rów odwadniający o głębokości 40 cm i na takie warunki wójt Tylman przystał.

Termin wykonania naprawy drogi określono do końca maja. Wykonawca ma wcześniej poinformować Urząd Gminy kiedy rozpocznie prace, ponieważ na ten czas niezbędna będzie zmiana kursu autobusu szkolnego.

  1. Coś mi tu śmierdzi!
    Czy wy ludzie myślicie że STRABAG prezenty rozdaje???
    Jeśli gazeta chce to możemy to za darmo dla was sprawdzić czy Strabag działał zgodnie z Polskimi Normami. Sprawdzimy i odpowiemy dlaczego tak a nie inaczej się stało…
    Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *