Strefa Płatnego Parkowania w Słupcy?

18 września, 2013

Jan Szklorz z poznańskiej firmy GREEN PARKING opracował koncepcję dla Słupcy.

Jego zdaniem taka strefa to lekarstwo gorzkie, ale skuteczne na bolączkę, która nazywa się brak miejsc parkingowych. O zasięgu strefy, opłatach i o tym, czy taka strefa w ogóle powstanie niebawem zadecydują radni. Wszyscy oni uczestniczyli we wtorkowym spotkaniu z twórca koncepcji i po ich reakcjach należy wnioskować, że taka strefa powstanie w najbliższym czasie.

Jan Szklorz powiedział, że każda uchwała radnych powołująca SPP jest restrykcją, ale też jest konieczna: „Problem parkowania sam się nie rozwiąże. Gwarantuję, że po czterech miesiącach ludzie przestaną taką decyzję przeklinać, a miasto będzie inaczej wyglądało, inaczej funkcjonowało”. Na początek strefa obejmować będzie rynek, ul. Poznańską i ulice wokół Placu Wolności. Niewykluczone, że potem będzie obejmować kolejne ulice.

Więcej o przewidywanych cenach za godzinę parkowania i zasięgu strefy w najbliższym (24.09) wydaniu Gazety Słupeckiej.

A co Wy sądzicie o wprowadzeniu opłat za parkowanie w centrum Słupcy? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

  1. Was panowie włodarze to już budda opuścił? Podatki, mandaty, i jeszcze płatne parkowanie? A poziom usług komunalnych woła o pomstę do nieba szkoły nie uczą , zajęć pozalekcyjnych dla dzieci coraz mniej (ostatnio zlikwidowali taniec bo MDK nie ma pieniędzy bo Doda zabrała), drogi dziurawe, miejsc pracy i perspektyw na nie brak a wy nowy haracz chcecie ściągać. Panie Pyrzyk odwołują HGW to i Pyrzyka mogą nie wybrać na następną kadencję.

  2. Wreszcie ktoś pomyślał. Więcej mnie kosztuje jeżdżenie dookoła Słupcy żeby zaparkować niż złotówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *