Strzelali nad Wartą

6 listopada, 2009

Tradycje strzeleckie nad Wartą w Pyzdrach nie ustają. Są tylko krótsze lub dłuższe przerwy między poszczególnymi turniejami. I tak po1,5-rocznej przerwie, strzelnica przy miejskim stadionie znowu stała się miejscem sportowej rywalizacji.

Miłośnicy strzelectwa, podczas zawodów zorganizowanych 10 października przez pyzdrskie Koło Ligi Obrony Kraju, korzystali ze zmodernizowanego kulochwytu. Do rywalizacji zgłosiło się 31 zawodników, wśród nich amatorzy i profesjonaliści. Najlepszy okazał się Krzysztof Nowicki, który zdobył 86punktów.

Tylko o jeden punkt gorszy od niego był Piotr Nowakowski, a trzecie miejsce zajął WojciechHejna(81pkt). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Rafał Nowicki (78 pkt), Kazimierz Mikołajczyk (77 pkt) i Tomasz Chojnacki (74 pkt). Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody, które wręczał burmistrz Krzysztof Strużyński, jego prawa ręka Roman Ejchorszt oraz członkowie koła LOK.

W przyszłym roku na pyzdrskiej strzelnicy zawody planują zorganizować działacze ze słupeckich stowarzyszeń turystycznych.

  1. Czy, gdzie i kiedy zwykły zjadacz chleba też sobie może postrzelać, czy też trzeba należeć do jakiś związków, klubów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *