Szlifują taneczne układy

12 września, 2010
Uczestnicy zajęć wraz z instruktor Kamilą Nadkowską (w środku)
Uczestnicy zajęć wraz z instruktor Kamilą Nadkowską (w środku)

Od dwóch miesięcy dzieci z terenu gminy Orchowo zafascynowane tańcem ćwiczą kroki i układy taneczne pod okiem instruktor Kamili Nadkowskiej ze Strzałkowa. W zajęciach bierze udział 50 dzieci, a jeszcze trwa nabór do grupy gimnazjalnej. Zajęcia taneczne zostały zorganizowane dzięki środkom z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. Przedsięwzięcie pilotuje Towarzystwo Przyjaciół Gminy Orchowo.

Zajęcia rozpoczęły się z początkiem wakacji i do dnia dzisiejszego uczestniczy w nich 50 osób. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: uczniowie klas I-III oraz IV-VI. Każda z grup ma po 2 godziny zajęć tygodniowo, podczas których uczestnicy szlifują elementy tańca nowoczesnego. O tym, że lekcje tańca przypadły im do gustu świadczy przede wszystkim bardzo wysoka frekwencja na zajęciach.

Ze względu na duże zainteresowanie także ze strony młodzieży w miesiącu wrześniu utworzona zostanie trzecia grupa, składająca się z uczniów gimnazjum. Jeszcze trwają zapisy więc serdecznie zapraszamy. Spotkania odbywają się w Domu Strażaka i Kultury w Orchowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *