Szymon Michalik sportowcem 2011 roku

14 lutego, 2012

Sala Miejskiego Domu Kultury wypełniła się w środę (8 lutego) ludźmi sportu. Podczas XII Powiatowej Gali Sportu przygotowanej przez słupecki MOS nagrodzono najlepszych sportowców ubiegłego roku. Nagrodę główną przyznano młodemu koszykarzowi Szymonowi Michalikowi – reprezentantowi Polski juniorów.

Tegoroczna gala odbyła się w bardzo ważnym roku dla polskiego sportu. Jest to bowiem rok piłkarskich Mistrzostw Europy, które po raz pierwszy odbędą się w Polsce oraz rok Igrzysk Olimpijskich w Londynie. O obu tych imprezach wspomniał w swoim wystąpieniu starosta słupecki Mariusz Roga, który jest także zapalonym kibicem i od dawna kibicuje słupeckim sportowcom. Niewielu jednak wiedziało, że starosta jest także fanatykiem żużla i to dzięki jego zaproszeniu na tegorocznej gali zjawili się przedstawiciele STARTU Gniezno z prezesem Arkadiuszem Rusieckim i Wojciechem Lisieckim utalentowanym juniorem czerwono – czarnych. Obaj bardzo serdecznie zapraszali na stadion w Gnieźnie na rozgrywki ligowe i atrakcyjne turnieje z udziałem największych gwiazd speedwaya.

Szymon Michalik i dyrektor MOS Dariusz Mielcarek
Szymon Michalik i dyrektor MOS Dariusz Mielcarek
„Wiemy, że do Gniezna na żużel przyjeżdża wielu mieszkańców powiatu słupeckiego. To między innymi dla nich zrobimy wszystko, by w tym sezonie awansować do ekstraligi”. Ten rok to także wyjątkowy rok dla słupeckiego sportu. Właśnie mija bowiem 90 lat gdy w sposób sformalizowany słupeccy sportowcy rozpoczęli swój udział w imprezach na miejscu, w powiecie, a także na arenach ogólnopolskich, europejskich, czy nawet światowych. W tym roku starosta Mariusz Roga, przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor MOS Dariusz Mielcarek nagrodzili więc spadkobierców tych, którzy 90 lat temu rozpoczęli treningi w słupeckiej Sokolni. W tej samej, w której odbyła się środowa gala.

Więcej w „Gazecie Słupeckiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *