To dopiero początek przygody z polityką

7 października, 2015

Wśród kandydatów do sejmu, znalazła się nieoczekiwanie, nikomu bliżej nieznana Aneta Marciniak z Salamonowa (gmina Ostrowite). Pani Aneta obecnie studiuje na III roku Pedagogiki w PWSZ w Koninie, ma 22 lata, jest panną, uczęszczała wcześniej do Technikum Ekonomicznego w Słupcy o profilu Technik Logistyk. – Póki co nie posiadam, żadnych doświadczeń związanych z polityką. Możliwe, że będę startowała w wyborach samorządowych na radną co pozwoli mi na zdobycie podstawowego doświadczenia – mówi kandydatka z listy KORWiN.

Jej pierwsze kontakty z polityką zaczęły się na studiach, w szczególności podczas wyborów prezydenckich kiedy sprawdzała sylwetki kandydatów, a przede wszystkim tych antysystemowych omijanych przez duże media, co wzbudziło jej ciekawość.

– Głównymi czynnikami były wywiady oglądane w Internecie co ostatecznie wpłynęło na moją decyzję. KW Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja jest to jedyna partia antysystemowa, która ma szansę na realne wpłynięcie na politykę naszego kraju poprzez obniżenie podatków, mniej biurokracji, proste prawo. Uznałam, że warto ubiegać się o mandat posła tym bardziej, że jestem jedyną osobą z KW KORWiN, która startuje z powiatu słupeckiego jako osoba nie należąca do partii. Zależy mi na zmianach w naszym państwie, a wybory parlamentarne są do tego bardzo dobrą okazją – twierdzi mieszkanka gminy Ostrowite.

Ma oczywiście swój program, który jest tożsamy z programem Janusza Korwin – Mikkego.

– Chcę się skupić na trzech podstawowych i bardzo ważnych filarach: proste i niskie podatki w tym likwidacja PIT i CiT, nie pozwolę karać ludzi, którzy ciężko pracują; mniej biurokracji, nie może tak być, że pozwolenie na budowę domu na mojej działce wydaje mi urzędnik; proste prawo w tym zasada „chcącemu nie dzieje się krzywda”, państwo nie może mnie zmuszać do zapinania pasów w samochodzie jest to jedynie moja osobista wola – mówi Aneta Marciniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *