To się nazywa wiedza!

22 października, 2009
Karol-Skocki
Prezes Skocki to ma szczęście. W styczniu otrzymał nominację od prezydenta RP (na fot.). W ubiegłą sobotę od Stanisława Mikulskiego tytuł największego polskiego ”Klossomaniaka”

Prezes słupeckiego sądu Karol Skocki – wie najwięcej o Hansie Klossie. ,,Największym Klossomaniakiem w Polsce jest Karol Skocki. Prawnik ze Słupcy był bezkonkurencyjny podczas rozgrywanego w sobotę w katowickim muzeum Hansa Klossa pierwszego turnieju wiedzy o serialu pt. Stawka większa niż życie.

Nie straszne mu były pytania o to, pod jakim numerem mieściła się namierzona przez gestapo w odcinku pt. ,,Wiem kim jesteś’’ konspiracyjna radiostacja; jaki był stopień i nazwisko przełożonego Ewy Fromm (Podwójny Nelson), ani jaka była dokładna treść meldunku, który w odcinku pt. Bez instrukcji Kloss wsunął pod ławkę z ogrodzie zoologicznym” – poinformował poniedziałkowy dziennik Polska – Dziennik Zachodni. Wiedza Karola Skockiego była zaskoczeniem nawet dla Stanisława Mikulskiego.

,,Przeżyłem istny szok. Sam znałem odpowiedź na może dziesięć procent tych pytań” – powiedział filmowy Kloss. W turnieju udział wzięli miłośnicy Stawki z całej Polski. Wśród nich sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy i przedsiębiorcy. Pierwszy etap rozegrany został za pośrednictwem internetu, najlepsi z zawodników przeszli do ścisłego finału. W nim liczyła się zarówno wiedza, jak i szybkość reakcji – aby wygrać trzeba było bowiem nie tylko podać prawidłową odpowiedź, ale też uczynić to szybciej od siedzącego naprzeciwko rywala. ,,Ile razy oglądałem Stawkę? Na pewno ponad dziesięć razy. Pierwszy raz jako siedmiolatek, ostatni gdy przygotowywałem się do konkursu. Podobało mi się, że w każdym odcinku jest jakaś zagadka, jakiś problem do rozwiązania.

Teraz, gdy treść już dobrze znam bawię się w wyszukiwanie pomyłek realizatora, czy jakiś rozbieżności np. w umundurowaniu” – powiedział Karol Skocki dziennikarzom Dziennika Zachodniego. Prezes słupeckiego sądu w finałowym pojedynku pokonał Roberta Budkusa z Warszawy.

  1. No to mamy w Słupcy „Asa białego wywiadu”. Zorientowani wiedzą o co chodzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *