Trwa remont na Traugutta

17 września, 2014

Trwa remont na TrauguttaZa nami kolejny tydzień prac na ulicy Traugutta. Wszystko wskazuje na to, że osoby, które narzekały na brak oświetlenia ulicy, będą zadowolone, bowiem rozpoczyna się montaż lamp. Jak zapewniają służby, roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem.

W minionym tygodniu ułożono chodnik po stronie wschodniej – do „Imbisu”, przymocowano ławki na murku, kraty przy drzewach w rejonie kina. Od. ul. Prusa do hurtowni przed rondem trwają roboty kanalizacyjne (uwaga 3 metrowe wykopy!). Ułożono 100m chodnika i ścieżki rowerowej za rondem w kierunku Piotrowic. W nadchodzącym tygodniu kontynuowane będą prace na wszystkich odcinkach ul. Traugutta poza fragmentem od. ul. Prusa do ul. Berlinga oraz rozpocznie sie układanie chodnika po stronie zachodniej od skrzyżowania z ul. Sikorskiego w kierunku ul. Berlinga. Ukończono zasadnicze „działania podziemne”. Ułożony zostanie krawężnik na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Berlinga.

– Pojawią się nowe słupki z łańcuchami w rejonie skrzyżowań ul. Ratajczaka, ul. Tysiąclecia, a pod koniec tygodnia prawdopodobnie dojadą nowe słupy oświetleniowe – będą sukcesywnie montowane -mówim inspektor nadzoru Andrzej Madaj.

Informuje on, że 21 września (NIEDZIELA) od 8.00 do 15.00 (w zależności od pogody) planuje się zamknięcie całej jezdni na odcinku przy ogródkach działkowych, czyli od ronda do granicy miasta.

– Układany będzie ostateczny „dywanik asfaltowy” całą szerokością jezdni. Objazd dla samochodów osobowych prawdopodobnie będzie prowadzony ul. Graniczną, a dla cięższych pojazdów przez Słomczyce. Strabag przewidywał układanie masy bitumicznej 14 września ale ze względów logistycznych przełożone to będzie o kilka dni; ok. 18 września układana będzie też ostatnia warstwa bitumiczna od skrzyżowania z ul. Ratajczaka w kierunku szpitala.Póki co, dojazd do szpitala możliwy będzie od ul. Sikorskiego i ul. Marii Skłodowskiej – mówi Andrzej Madaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *