Trwają prace ziemne i brukarskie

27 kwietnia, 2011
Minął kolejny tydzień budowy drogi powiatowej w Słupcy
Minął kolejny tydzień budowy drogi powiatowej w Słupcy

Minął kolejny tydzień budowy drogi powiatowej w Słupcy.
W ubiegłym tygodniu, na nowo budowanym odcinku trasy, Skanska rozpoczęła prowadzenie robót ziemnych. W pobliżu ulicy Traugutta dobiegają końca prace związane z przebudową kolektora deszczowego. W piątek, 15 kwietnia, stan zaawansowania robót kanalizacyjnych wynosił 70%.

– W bieżącym tygodniu kontynuować będziemy prace brukarskie pomiędzy ulicami Berlinga a Smugową – mówi Maciej Widerowski, Kierownik Budowy ze Skanska – Ustawiamy nowe krawężniki, budujemy chodnik oraz ścieżkę rowerową. Równolegle Skanska przebudowuje oświetlenie uliczne w obrębie skrzyżowań ulicy Kopernika z ulicami Kilińskiego i Berlinga. – W celu ograniczenia utrudnień w ruchu tam, gdzie tylko to możliwe, instalacje, które układane są w poprzek jezdni wykonujemy technologią przecisku – mówi Tomasz Osowczyk, Kierownik Robót ze Skanska.

Roboty drogowe na ten moment nie wpływają znacząco na ruch uliczny. O znaczących zmianach w organizacji ruchu wykonawca będzie informował mieszkańców na bieżąco, z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *